UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK’LI İŞ ADAMI 20 MİLYON TL BORÇLA KAÇTI İDDİASIpost_views_covql Görüntüleme

kategorisinde, 18 Kasım 2015 - 17:52 tarihinde yayınlandı

LLL

Uşak’ta Petrol Nakliye ve Tekstil işiyle uğraşan iş adamı banka ve piyasalara yaklaşık 20 Milyon TL borç taktıktan sonra ailesi ile birlikte kayıplara karıştı.

Güre de Benzinlik işletmesi Nakliye ve Tekstil firması bulunan Önder Kaya kredi borçlarını ve piyasaya borçlarını ödeyemeyince işletmeleri kapatarak ailesiyle birlikte kayıplara karıştığı iddia ediliyor.
Bankalar ve alacaklılar işadamına ulaşamazken işyerlerinin de kapalı olduğu belirtildi. İşadamının gitmeden bir gün önce iki bankadan 1 Milyon TL civarında daha kredi kullandığı gelen bilgiler arasında. Petrol ve nakliye işi ile ilgilenirken bir alacağı nedeniyle Tekstil işine başladığı belirtilen işadamının bankalardan yüklü miktarda kredi aldığı belirtiliyor. Bankalardan yaklaşık 11 Milyon TL kredi aldığı belirtilen işadamının piyasaya da 9 milyon TL civarında borcu olduğu belirtiliyor. İşadamının toptancı Sami B. den de yaklaşık 1 Milyon TL civarında hatır çeki alarak kullandığı ve o işadamını da batırdığı konuşuluyor. İşadamının bir çok işadamından daha hatır çeki aldığı konuşuluyor.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER