UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

UŞAKLI ÖĞRETİM GÖREVLİSİNE ÖYLE BİR EMİR GELDİ Kİ!!!post_views_couzb Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ekim 2014 - 1:28 tarihinde yayınlandı

PKK’nın üst düzey yöneticilerinden KCK Yürütme Kurulu Üyesi Murat Karayılan hakkında Uşaklı eski öğretim görevlisine hakaret ve tehdit suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar ceza istemiyle dava açıldı.

murat-karayilana

PKK’nın üst düzey yöneticilerinden KCK Yürütme Kurulu Üyesi Murat Karayılan hakkında Uşaklı eski öğretim görevlisine hakaret ve tehdit suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar ceza istemiyle dava açıldı. Bu dava Karayılan’ın sabıkasız olduğunu da ortaya çıkardı. Sabıka kaydına göre karayılan sabıkasız ve aranıyor.

 

Önder Aytaç Uşaklıların ve Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim.  Polis Akademisi’nde Öğretim üyeliği yaparken Paralel yapı ile ilişkilendirilen ve istifa eden Önder Aytaç,Murat Karayılan hakkında  Twiter hesabından kendisine hakaret ettiği ve tehdit ettiği iddiasıyla şikâyetçi oldu.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan hakkında, Twitter’dan Polis Akademisi eski Öğretim Üyesi Önder Aytaç’a tehdit ve hakarette bulunduğu gerekçesiyle dava açtı.Savcılığın açtığı bu dava ile Karayılan’ın “sabıkasız” olduğu ortaya çıktı. Öte yandan Önder Aytaç’ın gazeteci Nedim Şener hakkındaki şikayetine ise “düşünce özgürlüğü” kapsamında olduğu belirtilerek Şener hakkında  “takipsizlik” kararı verildi.

 

7 yıla kadar hapis istemi

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma sonunda Karayılan hakkında hakaret ve tehdit iddiasından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Davanın iddianamesinde, Aytaç’ın delil olarak savcılığa sunduğu ve Karayılan tarafından atıldığı belirtilen tweette ağır hakaret edildiği belirtildi. Attığı bir başka tweette ise Karayılan’ın, “Aytaç’ın Ankara’daki ev adresini” açıkca vererek, “bütün yurtsever ve ilerici devrimcilere çağrı!!! bu @secandvirus denilen vicdansız i.. kendi insiyatifinizle cezalandırın. Bu aşağılık i. ölümle cezalandırılmayı hak ediyor” diyerek tehditte bulunduğu kaydedildi.

 

Karayılan “Sabıkasız ve aranmakta”

 

İddianamede, adresi Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Konakköy olarak belirtilen Karayılan’ın,“sabıkasız ve aranmakta olduğu” belirtildi.

YORUM YAZBENZER HABERLER