UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK’TA ENGELLİLERE SAYGISIZLIK YAPANLAR AN VE AN GÖRÜNTÜLENDİpost_views_couxv Görüntüleme

kategorisinde, 11 Aralık 2015 - 0:31 tarihinde yayınlandı
1 (2)(1)
GÖRÜNTÜLER HAZIRLANIYOR- KISA BİR SÜRE SONRA YAYINDA OLACAK….
Uşak’taki alt geçitlerde bulunan asansörler, yaşları 18 ila 25 arasında değişen bazı kişiler tarafından sık sık tekmeleniyor, sprey boyalarla kirletiliyor ve elektronik aksamlarına zarar veriliyor. Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gözetim altında tutulan ve Milli Egemenlik Parkı’na geçişi sağlayan alt geçitteki asansör, dün bir grup üniversite öğrencisi olduğu düşünülen genç tarafından tahrip edildi. Sprey boyalarla asansöre binen ve altı geçide zarar veren gençler, güvenlik kameralarına an ve an takıldı. 2’si bayan 4 kişi tarafından tahrip edilen asansörün camlarına sprey boyalarla bazı yazılar yazıldı.
ASANSÖRE ZARAR VERENLERİN EŞGALLERİ POLİSE VERİLDİ
Konuyla ilgili Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gerekli şikayetleri polis ekiplerine bildirdi ve yüzleri görüntülerde belli olan gençlerin yakalanması için suç duyurusunda bulundu. Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu, asansörlerin sık sık kötü niyetli kişiler tarafından tahrip edildiğini belirterek, “Hemen her gün böyle olaylarla karşılaşıyoruz. Arkadaşlarımız gerekli bakım ve tamirleri sürekli yapıyor, fakat bir taraftan da art niyetli kişiler, engelli, çocuklu ve hamile kadınlarımız ile yaşlı vatandaşlarımız için yapılan bu asansörlere zarar veriyor. Bu konuda toplumsal duyarlılık bekliyoruz” dedi.

TÜM GEÇİTLERDE BENZERİ SORUNLAR YAŞANIYOR
Kentteki 3 farklı noktada alt geçit bulunduğunu dile getiren Mustafa Dayıoğlu, “İnsanlarımızın can güvenliğini düşünülerek bu geçitler inşa edildi. Burada yapılan tüm harcamalar, halkımızın ödediği vergilerle sağlanıyor. Milletin ortak malına yapılan bu tip saygısız tutumları doğru bulmuyoruz. Asansörlerdeki arızaların cefasını maalesef engellilerimiz, annelerimiz ve yaşlılarımız çekiyor. Buradaki asansöre zarar veren şahısların yakınlarına da yarın öbür gün zorluk çekebilir. Bu noktada herkesi toplumun ortak mallarına ve değerlerine saygı duymaya davet ediyoruz” dedi.
Dayıoğlu, “Topluma saygısı olmayan birkaç kişi yüzünden bu asansörlerimizin bakımlarını ihmal edecek değiliz. Bu noktada vatandaşımızın rahatı için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER