UŞAK 17°C
Gök Gürültülü
Son Dakika Haberler
  • 16:48

UŞAK’TA KADINA ŞİDDETE HAYIR YÜRÜYÜŞÜpost_views_covcn Görüntüleme

kategorisinde, 26 Kasım 2015 - 10:01 tarihinde yayınlandı

maxresdefault

Uşak’ta, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü” sebebiyle yürüyüş düzenlendi. Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Koray Acar, birçok STK ve Uşak Üniversitesi öğrencileri katıldı. Uşak Belediyesi önünden, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyen kalabalık, “Şiddete Son”, “Şiddete Göz Yumma” gibi dövizler taşıdı.

YASAL MEVZUATTA ÖNEMLİ İLERLEMELER OLDU
Kadına yönelik şiddetin, birçok ülkede olduğu gibi ülkemizdede güncelliğini koruyan bir sorun olduğunu dile getiren Sosyolog Tuğba Boz, “Geçmişten günümüze kadar geçen süre içerisinde, kadına yönelik şiddetle ilgili olarak yasal mevzuatın iyileştirilmesi ve şiddetle mücadelede geliştirilen politikaların bütüncül bir toplumun her kesimini kapsayacak şekilde yürütülmesi yönünde önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bakanlığımız; kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğuna dair inançla çalışmalarını çok geniş bir yelpazede, tüm tarafların kapsamlı işbirliğinde kararlılıkla sürdürmektedir” dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK
Kadına yönelik şiddetle mücadelede gerekli çalışmaların devam ettiğini belirten Boz,”İnsan hakları mücadelesinde, kadına yönelik her türlü ayrımcılığı; emeğine, bedenine ve kimliğine yönelik şiddeti reddediyor, bu yolda hayatını kaybeden, şiddete ve baskıya uğrayan bütün kadınlarımızı ve insanlarımızı, kadın mücadelesinde emeği geçen bütün herkesi minnet ve saygı ile anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kalabalık, basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER