UŞAK 13°C
Az Bulutlu

UŞAK’TA KBRN FARKINDALIK EĞİTİMİ DÜZENLEDİpost_views_covvr Görüntüleme

kategorisinde, 07 Kasım 2015 - 14:33 tarihinde yayınlandı

UKHB

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bağlı Uşak Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerin acil servisinde görevli çalışanlarına, KBRN Bölge Koordinatörü İzmir İli Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği uzmanı Demet Tuğlacı tarafından Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık eğitim verildi.

Uşak ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği adına eğitim programına, KBRN il Sorumlusu Fatih Özsoy, Uşak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op.Dr. Mehmet Fatih Zeren, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Yıldırım ve Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Serbülent Türkay ve acil servis çalışanları katıldı.
Uşak Devlet Hastanesi eğitim salonu ve Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) arındırma ünitesinde gerçekleşen eğitimde, KBRN maddeleri, tehlikeleri ve tehlikelerine karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verilirken, vatandaşların hastaneye geldikleri andan itibaren hastane yönetiminin alması gereken tedbirler, sağlık çalışanlarının korunma yolları ve hastaların bu tehlikelerden nasıl arındırılacağı ve kullanılacak araç-gereçler ise uygulamalı olarak tanıtıldı.
Uşak Devlet Hastanesi eğitim salonunda gerçekleşen eğitime hastane idarecileri ve 20 sağlık çalışanının katıldığı eğitim, katılım belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER