UŞAK 15°C
Az Bulutlu

Uşakta Kurtuluş Haftası Etkinlikleripost_views_covao Görüntüleme

kategorisinde, 22 Ağustos 2014 - 7:46 tarihinde yayınlandı

Uşak Belediyesi, Kurtuluş Haftası etkinlikleri için çalışmalarına başladı.
Bu kapsamda yapılacak etkinlikler ile ilgili bir toplantı düzenlendi.

kurtuluş

Toplantıya Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları ve kentte bulunan yerel sanatçılar katıldı. Yapılacak etkinliğin formatının da tartışıldığı toplantıda Uşak halkının kurtuluşunu doya doya yaşayacağı etkinlik takvimi düzenlendi. Programa göre ‘Uşak’taki Değerlerimiz’ isimli etkinlikler ile 30-31 Ağustos 2014 tarihlerinde yerel sanatçılar İsmetpaşa Caddesi’nde sahne alacak. 01 Eylül 2014 tarihinde ise Uğur Işılak sahne alarak Uşaklılara unutulmaz bir konser verecek. Program kapsamında 29 Ağustos 2014 gününde şehitler anısına Kuran Ziyafeti düzenlenecek. 30 Ağustos 2014 günü ise TRT ’nin Akşam Sefası isimli programı Uşak’tan canlı olarak yayınlanacak. 31 Ağustos 2014 tarihinde bir başka etkinlik ise Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği ve Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi olacak. Konser programlarının haricinde ise hafta boyunda kültürel ve sanatsal birçok etkinlik kente sunulacak.
Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, haftaya yakışan bir takvim hazırladıklarını iletti. Hafta boyunca yapılacak etkinlikler kente unutulmaz bir hafta hazırladıklarını dile getiren Cahan, “ Belediyemiz ilimiz ile beraber coşkuyu doyasıya yaşatmak adına dolu dolu bir haftayı kentimiz için programladı. Bu haftada vatandaşlarımız her anlamı ile kurutuşumuzu yaşamalarını arzu ettik. Gerek sanatçıların kalitesi gerekse etkinliklerimizin çeşitliliği ilimizde yaşayan her vatandaşımızın istediği düzeyde olacak“ dedi.
Yapılan etkinliklerde vatandaşların da taleplerini dikkate aldıklarının altını çizen Cahan, bu nedenle güzel bir etkinlik programının ortaya çıktığına dikkat çekti. Yerel sanatçıların da sahne almasını hafta boyunca önemsediklerini ileten Cahan, “İlimizin yerel değerlerinin de bu haftada sahne almasını istedik. Çünkü değerlerimiz ile kentimizin özdeşmesi önemlidir. Aynı zamanda bu şekilde yerel değerlerimize de sahip çıkmış oluyoruz. Vatandaşlarımızın da yerel sanatçılarımız ile İsmetpaşa Caddesi’nde buluşmasını arzu ediyoruz” ifadesini kullandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER