UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK’TA KUTLU DOĞUM HAFTASI HAZIRLIKLARIpost_views_couxy Görüntüleme

kategorisinde, 12 Nisan 2016 - 13:10 tarihinde yayınlandı

m22

UŞAK’TA KUTLU DOĞUM HAFTASI HAZIRLIKLARI

Her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanan, “Kutlu Doğum Haftası” bu yıl  “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temasıyla, Uşak Valiliği ve İl Müftülüğü tarafından düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay’ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek sadece Türkiye’de resmiyet kazandırılarak her yıl farklı gündem ile Hz. Muhammed’in anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı ifade edilen ve son yıllarda 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmakta olan, “Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları” için ilimizde hazırlıklar tamamlandı.

BU YILIN TEMASI; “TEHVİD VE VAHDET GELİN BİRLİK OLALIM”

Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş,  2016 seneyi Kutlu Doğum Haftası temasına değinerek, kutlamaların bu sene farklı bir tema ile kutlanacağını ve bunun adının da “Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” olacağını belirtti.

Bu yılki kutlamaların, Uşak il ve ilçelerinde bir hafta boyunca yapılacağını aktaran Altındaş, program hakkında şu bilgileri verdi:

“Uşak’a Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, her yıl olduğu şekilde  11Nisan Pazartesi günü saat 10.00 da Uşak İl Müftülüğü önünden halkımıza karanfil dağıtarak başlayacaktır. 15 Nisan Cuma namazına müteakip Çakaloz Cami önünde pilav, et ve ayrandan oluşan, “Kutlu Doğum Aşı” dağıtılacaktır. Sadece burada değil, ilimizdeki bazı camiler ve ilçelerde de Kutlu Doğum Aşı dağıtımı yapılacaktır. Yine Müftülüğümüze bağlı Din çalışanları tarafından çeşitli ziyaretler ve söyleşiler de gerçekleştirilecektir” diyerek tüm Uşak halkını “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti.

Öte yandan Uşak valisi Ahmet Okur imzalı basın kuruluşlarına gönderilen davetiyede ise “Kutlu Doğum Haftası” programı hakkında şu bilgilere yer verildi:

KONFERANS (BAYANLARA):

Konuşmacı: Ayşe Müftüoğlu Kurt (Afyon Müftü Yardımcısı)

Konu: Hz. Peygamber Tevhid ve Vahdet “Gelin Birlik olalım”

Yer: Fatih Kur’an Kursu Konferans Salonu

Tarih: 12.04.2016 Salı

Saat: 14:00

 

PANEL:

Konu: “Hz. Peygamber Tevhid ve Vahdet “Gelin Birlik olalım”

Panelistler:

Fuat Altındaş (Uşak İl Müftüsü) Oturum Başkanı

Prof.Dr. Habil Şentürk (Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı)

Prof. Dr. Mehmet Şeker (Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğr. Üyesi)

Yrd. Doç. Dr. Ayşe Gültekin (Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğr. Üyesi)

Yer: Atatürk Kültür Merkezi Uşak/Merkez

Tarih: 14.04.2016 Perşembe

Saat: 14.30

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER