UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK’TA NEVRUZ KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİpost_views_couxt Görüntüleme

kategorisinde, 21 Mart 2016 - 12:11 tarihinde yayınlandı
vc
Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Uşak’ta bugün yapılması planlanan Nevruz Kutlamalarının iptal edildiği belirtildi.
Üst üste yaşanan hain terör saldırılarının ardından gözler Nevruz kutlamalarındaki güvenliğe çevrildi. Özellikle önümüzdeki birkaç gün içerisinde olası terör eylemlerine karşı tüm emniyet teşkilatı teyakkuza geçirilirken, Uşak’ta bugün 12.00’de, yapılması planlanan Nevruz kutlamaları da iptal edildi. Atatürk ve Kurtuluş Anıtı önünde gerçekleştirilmesi planlanan Resmi Nevruz Kutlamaları güvenlik gerekçesiyle yapılmayacak. Öte yandan Uşak’ta da Emniyet güçleri denetimleri sıklaştırdı.
Bununla beraber aslı olan ve olmayan çok sayıda bilgi sosyal medya hesaplarında ve terör destekçisi basın kuruluşlarınca servis edilmeye devam ediliyor. Özellikle Türkiye’deki huzur ortamını bozmayı, ekonomiyi sekteye uğratmayı hedef alan örgütün faaliyetleri, algı operasyonlarıyla da sürdürülmeye çalışılıyor.
Üst düzey yöneticiler yürütülmeye çalışılan bu algı operasyonlarına halkımızın itibar etmemesini ve halkımızın alışverişine, günlük yaşantılarına devam etmeleri gerektiğini belirtti. Korku ve kargaşa amaçlayan terörün en temelde esnaf ve ticareti, ekonomiyi hedef aldığını belirten yetkililer, milletimizin huzurunu aslı olmayan spekülatif haberlerle kaçırmak isteyenlerin dikkate alınmaması gerektiğini ekledi.
İSTİHBARAT UYARDI, MAÇ ERTELENDİ
Olası bir terör saldırısı ihtimaline karşılık tüm Türkiye’de tedbirler alınırken, edinilen istihbarat bilgileri kapsamında Galatasaray – Fenerbahçe derbisi de ertelendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, alınan istihbarat bilgilerinin ardından önce maçın seyircisiz oynanmasına yönelik karar alındığını, ardından istihbarat bilgilerini doğrulayan yeni bilgilerin geldiğini ve maçı erteleme kararının alındığını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyu kulüp başkanlarıyla konuşarak paylaştıklarını aktardı.
kaynak: ug

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER