UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK’TA SAHTE STERLİN ÇETESİ YAKALANDIpost_views_cowoy Görüntüleme

kategorisinde, 04 Kasım 2015 - 17:08 tarihinde yayınlandı

SAHTE

“Dolandırıcılar Sahte İngiliz Sterlinleri ile Birlikte Yakalandı”

Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri S.H. (49) isimli vatandaşın tanımadığı kişilerden piyasadan daha düşük fiyatla “İngiliz Sterlini” satın almak isterken 50.000 TL’si dolandırıldığı ihbarını aldı ve bunun üzerine dolandırıcıları yakalamak için çalışmalar başlattı. Şüphelileri tespit için çalışmaların devam ettiği sırada dolandırıcıların tekrar S.H. ‘yi arayarak 15.000 TL’lik daha sterlin satabileceklerini söylemeleri üzerine, F.G. (39), Ş.G. (25), Ü.K. (25), D.K. (48), S.B. (23) ve Ç.A (27) isimli 1’i bayan 6 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Şahısların kullandığı 20 ** *** plakalı araç içerisinde yapılan aramada; 498 adet 20’lik, 1.352 adet 50’lik olmak üzere toplam 77.560 Sterlin tutarında sahte ve gerçek olduğu anlaşılan 930 Sterlin döviz ele geçirildi ve olayla ilgili adli tahkikata başlanıldı.

Bu tür dolandırıcılık olaylarının engellenebilmesi ve başka vatandaşlarımızın da mağdur olmamaları için döviz alış-verişlerinin yetkili döviz bürolarından yapılması büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın tanımadıkları kişi ya da yerlerden döviz alış-verişi yapmamaları, bu tarzda bir yaklaşım içerisinde bulunanlar hakkında en yakın kolluk kuvvetlerine giderek veya ücretsiz olan 155 POLİS İMDAT hattını arayarak ihbarda bulunmaları mağdur olmalarının önüne geçecektir.

YORUM YAZBENZER HABERLER