UŞAK 2°C
Sisli

UŞAK’TA TAKSİCİ CİNAYETİ DAVASI SONUÇLANDIpost_views_couyn Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ekim 2015 - 19:08 tarihinde yayınlandı

t

İzmir’de geçtiğimiz Nisan ayında taksicilik yapan Mustafa Güngör’ü öldürdükleri iddiasıyla Uşak’ta yargılanan iki zanlı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir’de geçtiğimiz Nisan ayında taksicilik yapan Mustafa Güngör’ü (50) darp edip öldürdükleri iddia edilen iki zanlı hakkında açılan davanın Uşak’taki ikinci duruşmasında karar çıktı. Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya maktul Mustafa Güngör’ün kardeşleri, avukatı ve sanık yakınları katıldı. Mahkeme Heyeti sanık F.G. ve N.G. isimli şahıslar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti verilen cezada indirime gitmedi.
Mahkeme sonrası gazetecilere açıklamada bulunan dava Avukatı Halil İbrahim Uslusu, Uşak Adliyesi’nde bugün verilen kararın Türk Hukukuna olan güveni yeniden tazelendiğini belirtti. Avukat Uslusu; “Geçtiğimiz Nisan ayında yaşanan vahim bir olay sonucu taksici Mustafa Göngür’ün hunharca öldürülmesi sonucunda açılan davada sanıklar canice hislerle adam öldürme suçundan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almışlardır. Verilen kararla adalet yerini bulmuştur” ifadelerini kullandı. Öldürülen taksi şoförünün kardeşi Ercan Güngör, “Sanıklar istediğimiz cezayı aldılar. İnşallah bu emsal karar olur, daha da taksici cinayeti işlenmez” derken; diğer kardeşi Erkut Güngör ise “Abim mezarında rahat uyuyacaktır. Türk adaleti gereken cezayı uygulamıştır. Bir daha inşallah böyle olaylar yaşanmaz” şeklinde konuştu.

 

OLAYIN GEÇMİŞİ
Geçtiğimiz Nisan ayında İzmir’de taksicilik yapan Mustafa Güngör (50) isimli şahıs, F.G. ve N.G. isimli kişiler tarafından İzmir’de darp edilerek öldürülüp, taksinin bagajına konularak sulama göletine atılmak amacı ile Pazarlar ilçesine getirildi. 35 T 7521 ticari taksinin ilçe içerisinden şüpheli geçmesi sonucu polis tarafından takibe alındı ve jandarma bölgesi olan Pazarlar’daki sulama göletinde durduruldu. Emniyete getirilen araçtaki F.G. ve N.G. isimli kişilerin alkollü ve üzerilerinde kan olması polis ve jandarma ekiplerini şüphelendirdi. Ticari araçta yapılan aramada, bagajda darp edilerek öldürülen bir erkek cesedi bulundu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER