UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK’TA TERÖRÜ LANETLİYORUZ YÜRÜYÜŞÜpost_views_covcq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2016 - 21:31 tarihinde yayınlandı
UŞAK’TA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ‘’TERÖRÜ LANETLİYORUZ’’ YÜRÜYÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bugün Hem Terörü Lanetlediler Hem de Çanakkale Şehitlerini Andılar

Sivil toplum kuruluşları bugün bir araya geldi. Her ne kadar slogan yasak denildiyse de sloganlar yürüyüş sonuna kadar atıldı. Kırka yakın kuruluş vardı ama sadece üç kuruluş sloganlar eşliğinde yürüyüşü gerçekleştirdi. Bunlardan biri Uşak Ülkü Ocakları , diğeri Uşak Alperen Ocakları ve Türkiye Gençlik Birliği idi. Üç ayrı kuruluş, üç ayrı slogan, üç farklı şahıs; Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparsalan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu.

Yürüyüş belediye önünde başlayıp Atatürk Anıtı önüne kadar devam etti. Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın hemen ardından Uşak Baro Başkanı Baki Kantar bir konuşma gerçekleştirdi.

 Başkan Kantar: Bugün toplanma sebebimiz Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıda kaybettiğimiz canların ve her gün terörle mücadelede kaybederek bayrağa sarılı gelen tüm şehitlerimizin hatırasına saygı ve isyanlarımızı dile getirmektir.

Yurdumuzu saran terör belası her gün ocaklar söndürmekte, yürekler yakmaktadır. Yüreğimizde yanan ateşinin şiddetini ve acısını bir önceki saldırıda kaybettiğimiz şehidimiz Hava Kıdemli Başçavuş Erkan Tümer’in hemşerimiz olması daha yakından hissetmemize vesile olmuştur. Vatan yapmak kadar vatanı korumakta önemlidir. Vatan üzerinde yaşayan insanları korumakta önemlidir. Bu vesile ile 101.yıl dönümüne girdiğimiz Çanakkale Zaferinin iyi anlaşılması gerekmektedir. Tüm terör şehitlerimizin yanında Çanakkale şehitlerimizi de minnetle ve saygıyla anıyoruz.
Devletimizin kalbi olan Başkentimizdeki bu patlama bütün toplumumuzun derinden yaraladığı gibi, yasa boğmuş, infiale sebep olmuştur. Unutulmamalıdır ki terörün dini, ırkı, mezhebi olmaz ve tercih sebebini haklı kılacak hiçbir neden gösterilemez. Aynı biçimde terörde ölenlerin kimliklerine de bakılamaz. Ölenlerin kimlikleri ve kim olduklarının hiçbir önemi yoktur. İnsan olmaları yeterlidir.
Tüm siyasi parti ve kuruluşları terörle mücadele konusunda tarafgir olmaksızın kenetlenmeye ve bir bütün olmaya davet ediyoruz. Bugün Türkiye’de dış istihbarat örgütlerinin kol gezdiği şeklinde endişelerimiz vardır. Bu sonuca varılmada eksik, hata ve yanlışların olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Yetki sahiplerinin bu yanlış ve eksikleri acilen tespit edip gidermelerini beklemek milletçe hakkımızdır.
Hepimiz üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. İnsan yaşamına kasteden her türlü eyleme karşı isyandayız.
Konuşmanın hemen ardından dua edildi ve program sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER