UŞAK 12°C
Yağışlı

UŞAK’TA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEYECANI683 Görüntüleme

kategorisinde, 15 Şubat 2017 - 22:45 tarihinde yayınlandı
UŞAK’TA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEYECANI
Vali Ahmet Okur Yamaç Paraşüt Sporu İçin Planlanan Eşme Kemer Tepeye Çıktı
Vali Ahmet Okur, Eşme ilçesi ziyaret programı kapsamında, yamaç paraşütü uçuşları için faydalanılması planlanan ve merkez ilçeye kısa bir mesafede bulunan Kemer Tepe’de incelemelerde bulundu.
Yaklaşık 1200 metre rakımda bulunan Kemer Tepe’de yamaç paraşütü uçuşları için yapılması düşünülen çalışmaları değerlendiren Vali Okur doğal ortamı bozulmamış bir alanda; şehir merkezine bu kadar yakın bir mesafede ve ulaşımı kolay bir mevkide yamaç paraşütü sporunun yapılabilmesinin önemli bir avantaj olduğunu ifade etti.
Vali Okur’un ziyareti sırasında alanda bulunan Türk Hava Kurumu yetkilileri yamaç paraşütü sporunun ilimizin ve uçuşların yapılacağı Eşme ilçesinin tanıtımı için önemli bir katkı sağlayacağını Türkiye’nin belli yüksekliklerinde yapılan bu spor için Kemer tepenin rüzgar yönü ve kalitesi açısından çok elverişli olduğunu vurguladılar.
Vali Okur yamaç paraşütü için gerekli olan kalkış ve hızlanma pistinin değerlendirileceğini sözlerine ekledi. Kemer tepede hazır bulunan iki yamaç paraşütü sporcusu Vali Okur ve alanda hazır bulunanlar için bir gösteri uçuşu gerçekleştirdiler.
 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER