UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK’TA Kİ ORMAN KÖYLÜSÜ ORKÖY İLE GÜLÜYOR453 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Şubat 2017 - 21:48 tarihinde yayınlandı

images

Uşak’taki Orman Köylülerine 18 Milyon TL’den Fazla Destek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Uşak’taki orman köylülerine 2003 yılından bu yana 18 milyon TL’den fazla kredi desteği verildi.

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Uşak’ta da süt sığırcılığı, güneş enerjisi ve mantolama başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine 18 milyon 436 bin TL kredi desteği sağladı.

2003 yılından bu yana toplamda şehirde 3.115 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 85 aileye 1 milyon 300 bin TL destek vermeyi hedefliyor.
Destek Vermeye Devam Edilecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi.

Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER