UŞAK 26°C
Sisli
Son Dakika Haberler

UŞAK’TAN 2. ŞEHİT HABERİpost_views_covbm Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2016 - 20:50 tarihinde yayınlandı

bomba usak_tan_ikinci_sehit_h37756_73a00

Diyarbakır-Bingöl karayolunun 30. kilometresindeki Mermer Mahallesi mevkisinde mayın arama tarama faaliyetinden dönen askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 6 asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı.

Ankara’da yaşanan ve 28 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırında, Uşak’ın Banaz İlçesi, Banaz Köyünden  Havacı Astsubay Kıdemli Başçavuş Erkan Tümer de şehit olmuştu.

Bu haberin üzüntüsünü yaşarken,Uşak ikinci acı haberle sarsıldı. Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan askerler arasında aslen Uşaklı olan Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik‘in de olduğu bilgisine ulaşıldı.

Diyarbakır-Bingöl karayolunda meydana gelen bu patlamada Uşak’a ikinci şehit ateşi düştü.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik’in (37) İzmir’de yaşadığı ortaya çıktı. Hain saldırıdan sonra Konak’ta yaşayan Astsubay Çelik’in Baba ocağına ateş düştü.

Isparta’da görev yaparken 2 yıl önce Diyarbakır’a tayini çıkan Manisalı Şehit Astsubay Çelik’in, eşi Suna Çelik’i, kızı Mesude (13) ve oğlu Mustafa’yı (12) 3 ay önce Konak’ta yaşayan baba ocağına gönderdiği öğrenildi. Çelik’in ailesi oğullarının şehit olduğu haberini Gültepe semtindeki evlerine gelen askeri yetkililerden aldı. Şehidin babası Mehmet Çelik, annesi Cennet Çelik, kardeşi Hasan Çelik ve eşi Suna Çelik ile evlatları acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Askerlere sarılan anne Cennet Çelik, “Ne olursunuz, beni hemen oğlumun yanına götürün” diyerek uzun süre feryat ederek gözyaşı döktü. Acı haberi alır almaz fenalaşarak yere yığılan eşi Suna Çelik ile bazı yakınlarına, sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Şehit Astsubay Halit Zilani Çelik’in en son sabah saatlerinde ailesini aradığı ve sağlığının yerinde olduğunu söylediği ifade edildi. Çelik’in facebooktaki kişisel sayfasında, bir süre önce Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan silah arkadaşı Jandarma Astsubay Başçavuş Tamer Meriç’in fotoğrafını kapak fotoğrafı yaptığı ve ‘Asker çocuğu olmak, aylar sonra gelen babamıza hasretle sarılmaktır’ şeklinde yazı paylaştığı gözlendi. Şehidin son günlerde artan terör olayları nedeni ile eşi ve çocuklarını ailesinin yanına gönderdiği, en son yılbaşında gelip ailesini gördükten sonra tekrar görev yerine döndüğü öğrenildi. Çelik’in İzmir’deki babaocağı olaydan sonra Türk bayraklarıyla donatıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER