UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞİMDER’DEN BASIN AÇIKLAMASIpost_views_covdz Görüntüleme

kategorisinde, 16 Şubat 2016 - 14:20 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

UŞİMDER Başkanı İsmet Çambel, bugün yaptığı basın açıklamasında konuşmasını şöyle ifade etti.
‘’ Seçmeli Dersler ‘’
Başkan Çambel: Önder İmam Hatipliler Derneği olarak eğitimin her alanında söz sahibi olmaya ve yaptığımız çalışmalarla gençlerimizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ilkokul 4.sınıf, ortaokul, lise öğrencileri ve velileri için en önemli nokta ‘’ Seçmeli Dersler’’ konusuydu. Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler döneminde dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hz.Muhammed ( SAV )’ in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz, dedi.
‘’ Ortaöğretim Ve Lisede Eğitim Gören Öğrenciler Bu Dersleri Niçin Tercih Etmeli ‘’
Başkan Çambel: Ahlaklı bir toplumun yolu ahlaklı bireylerden geçer. Ahlak eğitimi ise Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatından örneklerin etkili ve cazip bir biçimde teşvik edilmesiyle mümkündür. Öğrencilerimizin en temel ibadet olan namazı kılabilmeleri ve örnek insan Peygamberimiz Hz. Muhammed ( SAV)’in hayatını öğrenerek O’nu daha iyi tanımaları ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle gerçekleşecektir. Kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar, zararlı arkadaşlar gibi faktörlerle çevrelenmiş bir sosyal yapıda ayakları yere sağlam basan ve doğru ile yanlışı ayırt edebilen bireyler yetiştirmenin en önemli dayanaklarından biri de hiç şüphesiz doğru din eğitimidir, dedi.
‘’ Medeniyet Tasavvuru ‘’
Başkan Çambel: Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı güvenli bir şekilde geleceğe taşımak için sahip olmaları gereken medeniyet tasavvurunu inşa etmemiz gerekiyor. Bugün okul sıralarında kendilerine sunulan bilgileri tertemiz bir zihin ile özümseyen genç dimağlar sayesinde hayalini kurduğumuz medeniyet tasavvuruna ulaşacağız, şeklinde ifade etti.
‘’ Saygıdeğer Anne Babalar ‘’
Başkan Çambel: Bir neslin kaderini bir önceki nesil belirler. Sizler, Temel Dini Bilgiler, Hz.Muhammed (SAV)’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini seçmekle sadece bir ders seçmiş olmuyorsunuz; aynı zamanda çocuklarımızın ve milletimizin geleceğini de seçmiş olursunuz. Seçmeli derslere bu hassasiyetle bakmanızı rica ediyoruz, dedi.
Başkan Çambel konuşmasını şu cümleyle sona erdirdi: Unutmayalım ki, ‘’Geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür.’’ 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER