UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

UTSO HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETİYORpost_views_covcj Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2015 - 20:55 tarihinde yayınlandı

utso

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Denizli, Manisa ve Kütahya’nın bazı ilçelerinden gelen sayısal takograf kartı talep edenlere de hizmet veriyor.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol gereği sayısal takograf cihazlarında kullanılan sürücü, şirket ve servis kartı başvuru işlemleri için yetkilendirilen sayılı odalar arasında yer alıyor.

365 oda borsa içerisinde 48 odada sayısal takograf hizmeti verildiğini belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak Uşak’a ve çevre illere hizmet verdiklerini belirtti. Uşak dışında, Denizli, Manisa ve Kütahya’nın bazı ilçelerinden kart başvurusu aldıklarını ve şu ana kadar 476 kart verdiklerini belirten KUVVET, hizmet yelpazesini genişlettiklerini söyledi.

Yurt içinde taşımacılık yapan ve takograf cihazı kullanması zorunlu olan araç sahiplerine hizmet verdiklerini belirten KUVVET “Oda olarak mevcutta verdiğimiz hizmetlerin kalitesini arttırırken, hizmetler listemize yenilerini eklemeye de devam ediyoruz. Üyelerimizin diğer illere gitmeden yerinden hizmet alabilmesi için Sayısal Takograf Belgesi hizmeti vermeye başladık.  Bu konuda yaptığımız protokol ile üyelerimizin hizmete daha kolay ulaşmasını sağladık. Ayrıca, bölgeye de verdiğimiz hizmette ilimiz ve odamızın bilinirliğini arttırmaktayız.” dedi.

Sayısal takografın karayolu ile yolcu ve eşya taşımacılığı yapan ticari araçlarda kullanılan bir kontrol cihazı olduğunu belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET, odanın bu cihazlarda kullanılan kartları verdiğini belirtti.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER