UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UTSO’DA HOLLANDA VE TÜRKİYE İŞBİRLİKLERİ KONUŞULDU307 Görüntüleme

kategorisinde, 10 Haziran 2016 - 19:15 tarihinde yayınlandı

sssssssssss

Hollanda Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Jeroen KELDERHUİS, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 

Toplantının ilk bölümünde Yönetim Kuruluyla Hollanda’nın ilimizle stratejik işbirliklerinin değerlendirildiği toplantıya Hollanda Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Jeroen KELDERHUİS, Hollanda İzmir Fahri Konsolosu Oğuz ÖZKARDEŞ, Hollanda İş Geliştirme Ofisi Direktörü Faruk UÇAR, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının ikinci bölümünde üyelerimizle buluşan Hollanda heyeti, Hollanda ile yapılabilecek dış ticaret yatırımları ve avantajlarını dile getirdi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilebilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundu. KUVVET; “Uşak’ta tekstil sektöründe faaliyet gösteren yatırımcılarımız var. Ancak bu işbirliğinin diğer sektörlere de yayılmasını temenni ediyoruz ve bunun için de ortak projeler üretmek isteriz. Hollanda, 2016 senesinde Uşak’tan yapılan ihracat sıralamasında ilk sırada yer alıyor. İş birliği ve ticaretin bu ve benzeri toplantılarla arttırılmasını umuyoruz.” dedi.

Hollanda Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Jeroen KELDERHUİS, Uşak’ın Hollanda için önemli olduğunu, Türkiye ile Hollanda arasında geliştirilebilir düzeyde potansiyel bulunduğuna inandıklarını ve önümüzdeki dönemde önemli çalışmalar yapacaklarına değindi.

İki ülke arasındaki ortak yatırım imkanlarının ve sektörel işbirliklerinin konuşulduğu toplantı soru cevap bölümünün ardından son buldu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER