UŞAK 12°C
Yağışlı

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DEVAM292 Görüntüleme

kategorisinde, 15 Mart 2017 - 21:32 tarihinde yayınlandı

images (8)

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce; sokak satıcılarına yönelik yapılan (7) projeli ve planlı çalışmalar neticesinde, (11) ayrı evde arama yapıldı.

Aramada toplam;

> (312) gram Esrar,

> (82) adet Uyuşturucu Hap,

> (1) gram Bonzai Maddesi,

> (3) Av Tüfeği,

> (1) 9 mm. Ruhsatsız Tabanca,

> (1) Kurusıkı Tabanca,

> (2.315 ) TL uyuşturucu satışından elde edilen para ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden; (11) şahsa Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmaktan, (32) şahsa Uyuşturucu Madde Kullanmak suçlarından işlem yapıldı.

Adliye sevk edilen M.E, S.Y, A.I, A.Ü, İ.U, G.K çıkarıldıkları adli makamlarca TUTUKLANARAK ceza evine teslim edildiler.

Emniyetten yapılan açıklamada;Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek Terörizme finans sağlayan, ekonomik ve haksız kazanç elde eden, Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir denildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER