UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

VAHŞİ CİNAYETE UŞAK EĞİTİM-SEN DEN BÜYÜK ÖFKEpost_views_covcm Görüntüleme

kategorisinde, 14 Şubat 2015 - 23:00 tarihinde yayınlandı

 

basın

Üç gün önce minibüse bindikten sonra kendisinden haber alınamayan Mersin Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan dün gece vahşi şekilde katledilmiş halde ormanlık alanda bulunmuştur. Minibüs şoförünün genç kadına tecavüz girişiminde bulunduğu, genç kadın direnince boğazını keserek öldürdüğü ortaya çıkmıştır. Bununla da yetinmeyen katil, babasını ve arkadaşını çağırarak genç kadının cansız bedenini yakmaya çalışmıştır. Cani şoför, babası ve arkadaşı tutuklanmıştır. Bundan sonraki süreçte kadın cinayetlerinin cezasız bırakılmaması için mücadele eden tüm kadınlar bu davanın takipçisi olacak, aynı vahşetin yaşanmaması için mücadele etmeye devam edecektir.
Adalet Bakanlığı verilerine göre cinsel saldırı suçundan açılan davaların yarısında sanıklar beraat etmektedir. Geçen sene öldürülen kadın sayısı Emniyet verilerine göre 133 olmasına rağmen gazete haberlerine göre 241`dir. Türkiye`de kadın cinayetleri sistemli şekilde sürmekte, hükümetin kadın düşmanı politikaları ile tecavüz ve cinayet sarmalında kadınlar katledilmektedir. Açılan davalarda tahrik indirimleri ve iyi hal indirimleri uygulanmaktadır. Katiller ve tecavüzcüler elini kolunu sallayarak rahatça sokaklarda dolaşırken kadınların kıyafetlerinden çocuk sayısına kadar her şeyi tartışılırken kadın katliamları hükümetin gündemi olmamaktadır.
Kadınların kahkahasından korkan, kadın erkek eşit değildir diyen zihniyettir kadın cinayetlerinin artmasının sebebi.Tacizcileri,tecavüzcüleri,kadın katillerini mahkemede ‘ak’layanlardır Özgecan’ın katilleri.
Erkek egemen sistem içerisinde kadınlara açılan savaş yaşam hakkımızı elimizden almaktadır. Mecliste ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyonu`nda bile sadece erkek vekiller konuşmakta, yaptıkları önerilerle kadınları aşağılanmaya devam etmektedirler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise öldürülen kadınlar ülkesinde hükümeti savunmaya devam etmekte ‘Koruma altında öldürülen kadın yok` yalanları ile gündem değiştirmeye çalışmaktadır.
Erkek şiddetini ilmek ilmek örmeye çalışan yetkililerdir bugün kadınların yaşam haklarını ellerinden alanlar.Şimdi o yetkililer açsın kulaklarını iyi dinlesin Eğitim Sen`li kadınları: 20 yaşında genç bir kadın olan Özgecan ve aramızdan aldığınız her kadın için,hayatını kararttığınız her kadın için tek tek hesap vereceksiniz! Korktuğunuz kahkahalar hazırlayacak sonunuzu! Yeni Özgecanların katledilmemesi için herkesi mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz..

 

YORUM YAZBENZER HABERLER