UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

VALİ AHMET OKUR KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYORpost_views_covrl Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2016 - 8:11 tarihinde yayınlandı

V1 V2 V3 V4

Uşak Valisi Ahmet Okur haftalık olarak gerçekleştirdiği köy ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Eskigüney, Eğlence, Paşacıoğlu ve Sorkun köylerini ziyaret etti.

İlk olarak Eskigüney Köyünü ziyaret eden Vali Ahmet Okur, Muhtar Mehmet Koç ve köy halkı tarafından karşılandı. Köy konağında Muhtar Mehmet Koç ve köy halkı ile sohbet eden Vali Ahmet Okur, il genelinde köylere her geçen gün daha kaliteli ve kesintisiz hizmet götürüldüğünü; su, kanalizasyon ve yol gibi temel problemlerinin çözüldüğünü ve önemli yatırımların gerçekleştirildiğini ifade etti.

Eskigüney köyünün ardından Eğlence köyüne geçen Vali Okur, Muhtar Mustafa Çetin ve köylüler tarafından karşılandı. Köy meydanında vatandaşlarla sohbet eden Vali Okur devletin vatandaş için sağladığı imkanları en iyi şekilde hizmet olarak yansıtmaya çalıştıklarını ifade ederek gerçekleştirilen yatırımların köylerin kalkınmasında önemli destek olduğunu ifade etti. Vali Okur köy halkıyla yaptığı sohbetin ardından Eğlence köyü ilkokulunda incelemelerde bulundu. Okulda eğitim ve öğretim gören çocuklara çeşitli hediyeler de veren Vali Okur okul önünde öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Eğlence köyünde okuldaki incelemelerinin ardından aynı köyde ikamet eden 86 yaşındaki İsmail Karataş isimli vatandaşı evinde ziyaret etti.

Buradaki ziyaretinin ardından Paşacıoğlu köyü Tatlıpınar mahallesine geçen Vali Okur, mahalledeki Muhtar Recep Karanfil’in evinde misafir oldu. Burada muhtar ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Okur, il özel idaresi tarafından köyde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Günün son ziyaretini merkez Sorkun köyüne yapan Vali Okur, köy girişinde Muhtar Sabahattin Atasorgun ve köylüler tarafından karşılandı. Vali Okur bugün artık köylerin eskisine nispetle daha yaşanılabilir yerleşim alanları haline geldiğini, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan köylü vatandaşların üretimleriyle, hayvancılık ve çiftçilikle şehir ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Köylere gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Ahmet Okur’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş ve İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Emin Yağcı eşlik etti.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER