UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

VALİ AHMET OKUR OKUL İNŞAATLARINDA İNCELEMELER YAPTIpost_views_covaq Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2016 - 17:29 tarihinde yayınlandı

Vali_Ahmet_Okur_okul_insaatlarinda_incelemelerde_bulundu_75_46717

Vali Ahmet Okur, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan 24 derslikli Kız Meslek Lisesi, 300 kişilik pansiyon, spor salonu ve TOBB tarafından yaptırılan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ilgili kurumların temsilcileri ile birlikte gerçekleştirdiği incelemelerde yüklenici firma yetkililerinden inşaatlarda gelinen aşamaları hakkında bilgi aldı.

TOBB tarafından yaptırılan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatına 2015 yılı Ocak ayında başlanıldığını belirten Vali Okur, “Zemin + 3 kattan oluşan okul binasının inşaatı tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmıştır. Atölye binalarının da tamamlanması ile birlikte okulumuzu 2016-2017 eğitim öğretim sezonunda açmayı planlıyoruz” dedi.

Uşak’ta eğitim ve öğretime verilen önemin takdire şayan olduğunu ifade eden Vali Okur, “Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan okullarımızla birlikte hükümetimizin eğitime verdiği önemi gösteren ve şehrimizin dört bir yanında yükselen okul inşaatları hızla devam ediyor. Yeni binalarımız gerek yapı teknolojileri gerekse mimarisi ve çevre düzenlemesiyle gerçekten çok kaliteli vasıflı binalar. Kış şartlarına rağmen inşaatlarımızın taahhüt edilen sürelerde tamamlanması planlanıyor” dedi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan 24 derslikli Kız Meslek Lisesi, 300 kişilik pansiyon, spor salonu inşaatlarında da inceleme yapan Vali Okur, inşaatların yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirilmesi için azami gayret gösterildiğini ifade etti.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER