UŞAK 3°C
Kar Yağışlı

VALİ AHMET OKUR’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJpost_views_couyl Görüntüleme

kategorisinde, 09 Kasım 2015 - 19:38 tarihinde yayınlandı

vavaaa

Ebediyete intikalinin 77.  Yılında, ömrünü Türk Milleti’nin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milletçe; minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Atatürk’ün liderliğinde tarihin en şanlı zaferlerinden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş, bu büyük mücadelenin ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Ecdadımız kanlarıyla suladığı bu kutsal vatan toprağında bağımsızlık ve hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir. İşte bu Aziz Millet, başta Atatürk olmak üzere, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş birçok lider yetiştirmiştir.

10 Kasım Türk Milleti için; askeri ve siyasi dehasını tüm dünyanın kabul ettiği Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, muasır medeniyet istikametinde yürüyüş konusunda kararlılığını gösterme günüdür.

Milletimiz; Atatürk’ü ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i anlamak ve Cumhuriyet’imizin ve Demokrasinin değerlerini her şartta korumak, düşüncesini özümsemek, işaret ettiği yolda ilerleyerek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en önemli vazifemizdir.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 77. Yılında bir kez daha minnet, şükran duygularıyla yad ediyoruz. Ruhu şad olsun.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER