UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI372 Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ocak 2017 - 9:14 tarihinde yayınlandı
img_20161231_133714

VALİ AHMET OKUR’UN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Tarih sahnesine çıktığı günden bu güne idarecilik görevini çok hassas ve kutsal bir emanet olarak gören ecdadımız, bu görevlerin icrası sırasında hep adalet ve hakkaniyetle hareket etmiş, bu miras günümüze kadar titizlikle koruna gelmiştir.
Günümüzde de Türk idare teşkilatı içinde yer alan Mülki İdare Amirleri Devlet mekanizmasının işletilmesinde, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife şuuruyla hareket etmekte; devleti ve hükümeti temsil sıfatıyla vatandaşın canının ve malının korunması için her türlü güvenlik önlemini almakta, vatandaşların talep ve ihtiyaçlarının devlet adına tespit edip, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Mülki İdare Amirleri bu vazifelerini zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile yerine getirmektedirler.
Bu mesleğin en büyük ödülü vatandaşın duyduğu memnuniyet ve canı gönülden ettiği dualardır. Bununla birlikte şanlı Türk Bayrağımızın dalgalandığı her yerde görev yapmayı bir şeref sayan bu mesleğin mensupları tarihte ve yakın zamandaki misalleriyle de bu uğurda canını bile feda etmekten de kaçınmamışlardır.
Türk idarecilerinin dayanışma, hatırlanma ve meslekî misyonun canlı tutulması açısından önem arz eden ve 1978 yılında  Genel Kurulu’nda kabul edilen 10 Ocak İdareciler Günü mesleğin mensuplarına bir bakıma moral ve motivasyon olmaktadır.
Devletimizle vatandaşımız arasındaki bağı kuvvetlendirerek ülkemizin gelişmesi için büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yapan tüm Mülki İdare Amirlerimizin; Valilerimizin, Vali Yardımcılarımızın, ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımızın ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.
Bu vesileyle Kasım ayında görevi başında hain bir saldırıyla şehit edilen meslek mensubumuz Derik Kaymakamımız merhum Muhammed Fatih Safitürk ve kaybettiğimiz bütün Mülki İdare Amirlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, görevi başındaki tüm meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER