UŞAK 10°C
Az Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN ANNELER GÜNÜ MESAJIpost_views_couyw Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mayıs 2016 - 1:25 tarihinde yayınlandı

....

Ailede annenin yerine özel bir önem atfeden toplumumuzda Anneler Günü vesilesiyle onların kalbimizdeki, gönlümüzdeki yerlerini bir kez daha pekiştirdiğimiz bu özel günü en samimi duygularımla kutluyorum.

Nesli sevgi ve şefkatle devam eden insanoğlunun var oluşu gibi dünyaya gelişi de fevkalade bir hadisedir. Onu dünyaya getiren annenin annelik süreci ve sadece anneye özgü sabırla hayata bağlanan insanoğlunun her bir anı da mucizevi özelliklere sahiptir.

İşte bu sebepledir ki karşılıksız sevgi ve hoşgörünün, sonsuz emek ve özverinin kaynağı anneler yeryüzünün en naif varlıkları olarak her daim kalplerimizdeki yerlerini muhafaza etmektedirler.

İnsanoğlunun dünyaya gelişinden kendi ayakları üstünde durmasına kadar; gece gündüz sabır ve zahmet isteyen süreçte anne yüreğinin sıcaklığı her daim yavrusunu kuşatmıştır.

Dünyada anne sevgisinin, anne şefkatinin yerini tutabilecek ve onun yerine konulabilecek başka bir değer yoktur. Bizi hayata hazırlayan ve hayattaki en değerli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesini, mutlulukların en güzelini hak etmektedirler.

Anneler Gününde, çocukluklarımızın ilk günlerindeki gibi saf ve temiz bir sevgiyle onları hatırlamak, bu sevgi ve ilgiyi bir ömür boyu sürdürmek, gerek bu özel günde gerekse ihtiyaç duydukları her anda yanlarında olmak bir borçtan öte bizi insan yapan en önemli davranış biçimidir.

Cenneti onların ayakları altına seren İslam inancımızda annenin yeri o kadar üstün ve yüce bir yerde tutulmuştur ki, onların rızasını ve sevgisini kazanmak, hayır dualarını almak her birimiz için büyük bir kazançtır.

Anneler Günü vesilesiyle, başta şehit annelerimiz olmak üzere; gencinden yaşlısına tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür dileğiyle selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER