UŞAK 15°C
Az Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN DÜNYA ROMANLAR GÜNÜ MESAJIpost_views_couxd Görüntüleme

kategorisinde, 08 Nisan 2016 - 19:30 tarihinde yayınlandı
VALi_AHMET_OKURUN_8_NiSAN_DuNYA_ROMANLAR_GuNu_MESAJI

VALİ AHMET OKUR’UN DÜNYA ROMANLAR GÜNÜ MESAJI

Binlerce yıldır çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan Anadolu’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün topraklarında yaşayan tüm farklılıkları bir zenginlik olarak görmekte, 80 milyona yaklaşan nüfusuyla her bir ferdine birinci sınıf insan gözüyle bakmaktadır. Bu kültürel zenginliğin içinde Romanlar da Türkiye’deki renkli mozaiğin asli ve tabii unsurları olarak yer almaktadırlar.

Yaşadıkları yerlerde diğer vatandaşlarımız gibi hiçbir ayrıma tabi tutulmayan Romanların sosyal ve ekonomik hayatta uyumlu bireyler olarak hayatlarını sürdürmeleri; birlik ve kardeşliğin tesisi açısından Hükümetimizin uyguladığı müspet politikalar ve insana insan olduğu için değer veren medeni bir yaklaşımın örnek sonuçlarıdır.

Her vatandaşımız gibi toplumla bütünleşmenin sağlanması doğrultusunda, başta barınma, sağlık ve eğitim gibi temel hususlar olmak üzere yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilen projeler bu topraklarda güçlü bir kardeşliğin dün olduğu gibi bugünde devamını sağlayacaktır. Farklılıklarımızın bizi sosyal ve kültürel açıdan bir birimize daha fazla kenetlediğine inanıyoruz. Bu vesileyle ülkesini seven ve bu ülke için gerektiğinde her türlü fedakârlığı da yapacaklarına inandığımız Roman vatandaşlarımıza Dünya Romanlar Günü münasebetiyle selam ve sevgilerimi sunuyor, aileleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER