UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN “GAZİLER GÜNÜ” MESAJIpost_views_couyc Görüntüleme

kategorisinde, 18 Eylül 2015 - 18:50 tarihinde yayınlandı

CVC

Bilindiği üzere 19 Eylül tarihi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilişinin yıldönümü, devletimizin ve milletimizin gazilerimize duyduğu minnet ve şükran duygularının ifade etmek üzere ülkemizde her yıl “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır.

1000 yıldır bu topraklarda İslam’a bayraktarlık yapmış aziz milletimizin nazarında şehitlik gibi gazilik de bizim inancımızda ve kültürümüzde ulvi bir makamdır. Vatanı, bayrağı, bağımsızlığı ve mukaddes değerleri uğruna çıkılan yolda geri dönmeyen şehitlerimiz, onlar kadar cesur gazilerimiz bu cennet vatanın gerçek sahipleridirler.

Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de bereketli coğrafyamızda kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşamamızı, kalkınıp gelişmemizi, muasır medeniyetler seviyesine erişmemizi çekemeyen, sınırlarımızın ötesinden barış ortamını bozmaya çalışanlar var. Vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü hedef alanlar, devlete ve millete ihanet içinde olanlar; dün olduğu gibi bugün de kahraman güvenlik güçlerimiz ve vatansever Türk insanının mücadele azmi ve kararlılığı karşısında mağlup olmaya mahkûmdurlar.

Mukaddes değerlerimiz, bayrağımız, vatanımız ve milletimiz için tarihin her döneminde kahramanlık destanı yazan bu aziz milletin evlatlarının önünde saygıyla eğiliyoruz. Unutulmamalıdır ki aziz şehitlerimizin geride kalan aileleri ve gazilerimiz, bu asil milletin mukaddes emanetidirler ve bizler tüm gücümüzle, maddi ve manevi mevcudiyetimizle yanlarındayız.

Bu duygularla, başta Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER