UŞAK 6°C
Hafif Kar Yağışlı

VALİ AHMET OKUR’UN JANDARMA TEŞKİLATININ 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI268 Görüntüleme

kategorisinde, 15 Haziran 2016 - 13:55 tarihinde yayınlandı

vali

VALİ AHMET OKUR’UN JANDARMA TEŞKİLATININ 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Türk insanının kahramanlık ve cesaretinin kurumsallaşmış bir göstergesi olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin en büyük unsurlarından Jandarma Genel Komutanlığımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Aziz milletimizin bin yıldır yaşadığı bu topraklarda huzur ve güvenliğini sağlamak üzere büyük bir özveri ile vazife yapan; halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışarak Türk Milletinin sevgisini ve güvenini kazanan Jandarma Teşkilatımız kurulduğu günden bu yana vatandaşlarımızın duyduğu güvene layık olmuştur.

Jandarma teşkilatımız; Anayasanın vatandaşımıza sağladığı temel hak ve özgürlükler çerçevesinde, toplumsal huzur, dayanışma, adalet ve insan haklarına saygıyı esas alarak, emniyet ve asayişi sağlama görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Ülkemizin güvenliği ve halkımızın huzuru için halkla iç içe görev yapan jandarma teşkilatımız; üstün fizik ve moral gücüne sahip, nitelikli iyi yetişmiş personeli, ileri teknoloji ürünü modern silah, araç ve donanımı ile görev yaptığı her yerde terörle mücadele ve asayiş hizmetlerini kanunun öngördüğü gibi gerçekleştirmektedir.

Jandarma Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası için canlarını seve seve feda eden Jandarma şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyor; vatanımızın her bir karışında yürütülen hizmetlerde emeği geçen jandarma personelini ve onlara her zaman destek veren kıymetli aile fertlerini en samimi duygularımla kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER