UŞAK 14°C
Çok Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN MİRAÇ GECESİ MESAJI292 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Mayıs 2016 - 10:44 tarihinde yayınlandı

X1

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammedin (sas) mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesine bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Recep ayının 27’sinde gerçekleşen İsra ve Miraç; pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuktur.

Ruhun yaratıcısına yükselişi olarak tanımlanan Miraç, her türlü olumsuzluğu ve ümitsizliği bir kenara koyup yeniden yola çıkma, gafletten uyanma; arınma ve durulmadır. Miraç, Müslümanların gönül dünyalarını güçlendiren, kardeşliklerini pekiştiren, gönülleri yumuşatıp aşağılardan yukarılara yükseltip yücelten mübarek bir zaman dilimidir.

Sevgili Peygamberimiz (sas) Miraçtan üç büyük hediyeyle dönmüştür. Bunlardan ilki günde beş defa Yüce Allah ile buluşma imkânı veren “müminin miracı” namaz, ikincisi, Bakara Suresinin son ayetleridir ki burada Rabbimiz bizlere yüksek sorumluluklarımızı ve zaaflarımızı birlikte hatırlatmaktadır. Üçüncüsü ise; tevhid inancına sahip olan herkesin ebedi kurtuluşa ereceği müjdesidir. Bu üç kutlu mucizenin bu gece vesilesiyle yeniden özümsenip idrak edilmesi, Miraç mucizesinden alacağımız en büyük hisse olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, insanlığın huzurunu tehdit eden terör, kin ve nefretin yerini barış ve huzura bırakmasını; Miraç ile hayatımıza yeniden yön verip, kendimizin ve tüm insanlığın hayrına ve kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER