UŞAK 8°C
Sisli

VALİ AHMET OKUR’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJIpost_views_couwj Görüntüleme

kategorisinde, 23 Kasım 2015 - 19:25 tarihinde yayınlandı

VAKİ

Her yıl 24 Kasım ‘Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini Kabul Edişinin Yıldönümü Ve Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu vesilesi ile bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak kuşakları, büyük bir özveri ile çalışan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz yetiştirmektedir. Bu bakımdan öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden, yüce dinimizin de kutsiyet atfettiği ulvi bir meslektir. Aynı zamanda mesleklerin en meşakkatlisi olan öğretmenlik, öğrencilerini kendi evladı gibi görebilmenin hoşgörüsünü gösterebilme maharetidir.

Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, yenilikçi bakış açısına sahip lider öğretmenlerle, kaliteli ve bilimsel bir eğitimle mümkündür. Bu eğitimi veren siz öğretmenlerimize emanet edilen çocuklarımızı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve yücelten, devletimize ve milletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Çünkü yetiştirdiğiniz çocuklar, ülkemizin geleceği olacaktır. Onlara verdiğiniz her doğru bilgi milletimizin muasır medeniyet yolunda bir adım daha ileri gitmesini sağlayacaktır.

Bu duygularla, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza kimlik ve şahsiyet kazandıran, sevgi, bilgi, hoşgörü ve anlayışın temsilcileri olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; Ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan Rahmet, emekli öğretmenlerimize ve vazife başında hizmetlerine devam eden tüm öğretmenlerimize, aileleri, sevdikleri ve dostlarıyla birlikte mutlu huzurlu sevgi dolu bir gelecek diliyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER