UŞAK 15°C
Çok Bulutlu

VALİ AHMET OKUR’UN SARIKAMIŞ’IN 102. YIL DÖNÜMÜ ANMA MESAJI305 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Ocak 2017 - 10:00 tarihinde yayınlandı

img_20161231_133714

VALİ AHMET OKUR’UN SARIKAMIŞ’IN 102. YIL DÖNÜMÜ ANMA MESAJI

Sarıkamış’ta bundan 102 yıl önce bembeyaz karlar içinde ebediyete yürüyen aziz şehitlerimiz gibi şanlı tarihimiz boyunca bayraklaşan kutsal vatan toprağına düşen her şehidin, bu vatanı bir kere daha vatan yaptığına inanmaktayız.
Aziz ecdadımızın cesaret ve kahramanlık destanları ile gönlümüze ve hafızamıza kazıdıkları bu şehadet yürüyüşünde tüm kahramanlarımızın adları yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Biliyoruz ki bu vatan uğruna ay yıldızlı şanlı al bayrağımızı, mukaddes vatan toprağının her bir karışını, milletimizin kutsal bir emanet olarak kabul eden ve bu emaneti canları pahasına koruyan Mehmetçiğimiz bir an bile tereddüt etmediğini göstermektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, mukaddes bildiğimiz vatan topraklarına, egemenlik ve bağımsızlığımıza yönelen her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadeleye azim ve kararlılıkla devam eden tüm güvenlik güçlerimize inancımız tamdır. Bugün de gerek yurt içinde gerekse ülkemizin güney sınırlarında terörle kararlılıkla mücadele eden Devletimiz, içeriden ve dışarıdan kurulan her türlü oyuna misliyle cevap verecek güçtedir.
Sarıkamış’ta yüreklerimizi burkan binlerce şehidimiz tarihin altın şeref sayfalarına yazdıkları destan bu milletin vatanı ve bağımsızlığı için neleri yapabileceğinin en kıymetli işaretidir.
Bu duygu ve düşüncelerle Mehmetçiğin Sarıkamış’ta şehadete yürüyüşünün 102. yıl dönümünde, tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER