UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

VALİ: AMATÖR SPOR KLÜPLERİNİN YANINDAYIZpost_views_couyx Görüntüleme

kategorisinde, 12 Mart 2015 - 9:02 tarihinde yayınlandı
SPOR

İl Özel İdaresi tarafından 20 amatör spor kulübüne 49 bin TL’lik nakdi yardımda bulunuldu.  Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen çek teslim töreninde konuşan Vali Seddar Yavuz, Uşak’ta amatör spor kulüplerinin gelişmesi ve gençlerin özellikle spora yönlendirilmesiyle olumsuz davranışlardan uzaklaştırılması konusunda önemli olduğunu belirterek belirli aralıklarla, imkanlar ölçüsünde destek olacaklarını söyledi.

Uşak’ta sportif faaliyetlerin geliştirilmesi konusunda önemli yatırımların yapıldığına dikkat çeken Vali Seddar Yavuz, “Kalfa Korusu Spor Tesisleri’nde bir yüzme havuzu, cirit sahası ve sentetik futbol sahası tamamlanmak üzere. Kentimizde 2 bin 500 kişilik bir spor salonu inşa ediyoruz, ayrıca okullarımıza çok sayıda spor salonu inşa ettik. Gençlerimize ve kulüplerimize bundan sonraki süreçte daha fazla imkanlar kavuşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 20 amatör spor kulübüne 49 bin TL nakdi yardımda bulunduklarını belirten Vali Seddar Yavuz, “Amatör spor kulübü yöneticilerimize gösterdikleri fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye genç ve enerjik bir nüfusa sahip. Bu enerjinin doğru şekilde yönetilmesi ve doğru alanlara yönlendirilmesi, öz güvenlerinin geliştirilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması bakımında sporun önemi büyüktür. Bu nedenle elimizden geldiğinde imkanlar ölçüsünde amatör spor kulüplerinin ve sporcuların yanındayız” dedi.

Konuşmaların ardından 20 amatör spor kulübüne çekleri Vali Seddar Yavuz ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar tarafından takdim edildi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER