UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

VALİ CUMHURİYET RESEPSİYONU VERDİpost_views_couyu Görüntüleme

kategorisinde, 30 Ekim 2015 - 0:20 tarihinde yayınlandı

Vali Ahmet Okur Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. Ev sahipliğini Uşak Valisi Ahmet Okur ve Eşi Hatice Nur Okur’un yaptığı Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’nci yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Resepsiyonu yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

Uşak Ramada Otelde gerçekleştirilen resepsiyonda Vali Okur ile Eşi davetlileri kapıda karşıladı. Geceye katılanlar arasında Uşak milletvekilleri, askeri erkân, kaymakamlar, belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit aileleri, gaziler,  sanayici ve iş adamları, huzur evi sakinleri, sporcular, basın mensupları ve çok sayıda vatandaşımız yer aldı.
Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan ve davetlilere hitap eden Vali Okur “Cumhuriyet resepsiyonumuza, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını idrak ettiğimiz bu güzel geceye iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum. İşte Cumhuriyet budur, birlikte oluşturduğumuz bu güzel tablodur. Cumhuriyet bizlere bırakılmış en büyük mirastır, kesinlikle vazgeçemeyeceğimiz bir emanettir. Bizler de bu emanete dün olduğu gibi bugün de canımız pahasına sahip çıkacağız. Bizler dünyanın en güzel ve en kıymetli coğrafyasında, kültür ve medeniyetlerin beşiği olan bir vatanda, Anadolu’da yaşıyoruz. Herkesin imrenerek baktığı bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizin kanları ve kahraman gazilerimizin üstün fedakârlıklarıdır. Cumhuriyetimizin kazanımlarına, devletimize ve onun ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize, barışa ve kardeşliğimize hep birlikte sahip çıkacak daha müreffeh yarın, kalkınmış ve gelişmiş bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin temel değerlerini yılmadan, usanmadan korumaya ve yüceltmeye devam ederek birlik ve beraberliğimizi dünyaya göstereceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyoruz” dedi.
Konuşmasının ardından Vali Okur Eşi hanımefendi ile birlikte davetlilerin masalarını tek tek dolaşarak onlarla yakından ilgilendiler. Vali Okur ve Eşi Hatice Nur Okur daha sonra Cumhuriyet’in 92’nci kuruluş yıldönümü münasebetiyle hazırlanan kutlama pastasını kesti. Resepsiyon, müzik dinletisi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER