UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

VALİ: KÖY YOLLARIDA KONFORA KAVUŞACAKpost_views_couvo Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mayıs 2015 - 17:54 tarihinde yayınlandı

KAM

İlimize bağlı tüm köylerde köy içi yolların yapımı ve köy meydanlarının düzenlenmesi amacıyla 2015 yılı çalışmaları başladı. Bu amaçla kilitli beton parke döşeme çalışmalarını gerçekleştirecek olan Uşak İl Özel İdaresi ihalesini yaptığı ve satın almasını tamamladığı kilitli beton parke ve dolgu malzemelerini köylere nakletmeye başladı.

Yol yapım çalışmalarının başlaması nedeniyle yürütülen faaliyetler hakkında bir açıklama yapan Vali Seddar Yavuz “2015 yılında rekor bir yatırımla toplam 467.200 m² kilitli beton parke döşemesi gerçekleştirecektir” dedi.

Vali Yavuz son yıllarda kırsal kesimde yaşam kalitesini yükseltilmesi yönünde çok kapsamlı yatırımların yapıldığını belirttiği açıklamasında “13 yıldan bu yana Hükümetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerine büyük kaynaklar ayrılmıştır. İl Özel İdaremizin çalışmaları, Beldes ve Köydes projelerimizle beldelerimiz ve köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır”
Vali Yavuz yaklaşık 10 yıldır köylerde 800 bin metrekare beton parke yol döşemesi gerçekleştirilmişken sadece içinde bulunduğumuz 2015 yılında 500 bin metrekareye yakın beton parke yol yapımının gerçekleştirileceğini ifade ettiği açıklamasına şöyle devam etti:
“Türkiye’nin şehirlerinde ve köylerinde top yekûn bir kalkınma ve gelişme hamlesi yaşanıyor. İnsanımızın yaşadığı her yerde devletin sunduğu kaliteli hizmetler var artık. İlleri birbirine bağlayan duble yollar gibi köylerimizi birbirine, il ve ilçelerimize şehirlerimize bağlayan yollar da insanımızın kırsalda mağduriyet yaşamasına son vermiştir. Artık köylerde yaşamak mağduriyet ve mahrumiyet olmaktan çıkmıştır. İl Özel İdaremiz, Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, Zafer Kalkınma Ajansımız, köylerimizi hizmet götürülme noktasında kendilerini ispat etmiş kurumlarımızdır. Büyük ve güçlü Türkiye’ye giden yolda, 2023 yılı hedeflerimizi bir bir gerçekleştirecek, köyünden şehrine büyük ve güçlü bir Türkiye için kalkınma ve gelişme hamlesini hep birlikte yaşayacağız.”
Uşak Valiliği İl Özel İdaresi 2015 yılı yol yapım çalışmaları kapsamında; Merkez İlçe köylerine 158.400 m², Banaz İlçesi köylerine 96.000 m², Eşme İlçesi köylerine 100.800 m², Karahallı İlçesi köylerine 30.100 m², Sivaslı İlçesi Köylerine 38.900 m², Ulubey İlçesi köylerine 43.000 m² olmak üzere ilimize bağlı 256 köyde toplam 467.200 m² Kilitli Beton Parke döşemesi gerçekleştirecektir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER