UŞAK 10°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR BANAZ’IN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ640 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Haziran 2016 - 17:51 tarihinde yayınlandı

Vali Ahmet Okur, Köylerde yapılan yatırımları yerinde incelemek ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla haftalık gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine Banaz ilçesinde Hatıplar, Bahadır ve Yeşilyurt köyleri ile devam etti.

İlk olarak Hatıplar köyünü ziyaret eden Vali Okur Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve köy muhtarı Hüseyin Gümüş ile vatandaşlar tarafından karşılandı. Köy ile ilgili muhtar Gümüş’ten bilgi alan Vali Okur, daha sonra köyün önemli bir tarımsal üretim kaynağı olan seralarda incelemelerde bulundu.

Hatıplar köyünün ardından Bahadır köyüne geçen Vali Okur, köylüler tarafından karışılandı. Köy meydanında vatandaşlarla sohbet edip, köyde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi alan Vali Okur, DSİ tarafından inşa edilen Bahadır Göletinde incelemelerde bulundu.

Vali Ahmet Okur, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Banaz Bahadır Göleti ve Sulaması’nın devreye girmesi ile birlikte milli ekonomiye 5 milyon TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Projenin devreye girmesi ile birlikte 6 bin 430 dekar zirai alanın basınçlı borulu şebeke ile sulanacağını ifade eden Vali Okur, “İlimiz ve Banaz ilçemiz için önemli olan Bahadır Göletinin devreye girmesi ile mevcut haliyle kuru tarıma dayalı ve gelir seviyesi nispeten düşük olan dağ köylerinin sulu tarıma geçmesi sağlanacak, çiftçilerin yağmurlama ve damla sulama yapmalarına imkan tanınacak. Bu çerçevede her fırsatta Uşak’ın hemşerisi ve Bakanı olduğunu ifade eden, Valiliğimize ve yerel yönetimlerimize gerek hükümetimizin gerekse bakanlığımızın imkanları doğrultusunda yeni yatırımların gerçekleştirilmesinde büyük destek veren Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şahsım ve Uşaklılar adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bahadır köyü ziyareti sonrası Yeşilyurt köyüne geçen Vali Okur, tarihi köy caminde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Vali Okur ilçe merkezinde yaşayan 96 yaşındaki Hacı Mehmet Gülener’i evinde ziyaret ederek sohbet etti. Ziyaretin ardından Vali Okur ilçeden ayrıldı.

w1 w2 w3 w4 w5 w6 w7 w8 w9 w11 w12 w13 w14 w15 w16 w17 w18 w19 w21 w22

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER