UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

VALİ OKUR: BAZI İYİLİKLER MÜKAFATINI PEŞİNEN BURADA DA GÖRÜR270 Görüntüleme

kategorisinde, 22 Nisan 2016 - 15:01 tarihinde yayınlandı

VVVV

Uşak’ta, bilgisayar almak için kumbarasında biriktirdiği 450 lirayı zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenlerine bağışlayan ilkokul 4. sınıf öğrencisi Ümmü Gülsüm Naz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kutlayacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vali Ahmet Okur, “Ümmü Gülsüm Naz herkese örnek olacak duyarlı bir davranışta bulundu. Öğrencimizle gurur duyduk. Biz de bu davranışı göz ardı etmemek için ona bilgisayar hediye ettik. Kendisine bir ödül de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Ümmü Gülsüm, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kutlayacak. Bazı iyilikler mükâfatını peşinen burada da görür. Burada biz huzur ve güven içinde yaşarken sınırımızın öbür yakasında masum insanlar büyük ızdırap içinde yaşam mücadelesi veriyor. Ümmü Gülsüm’e bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Aldığı davetin kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Naz, bilgisayar almak için biriktirdiği 450 liraya, Suriye’de bombalar altında yaşamaya çalışan Türkmen çocuklarının daha çok ihtiyacı olduğunu düşünerek bağışladığını anlattı.

Naz, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile tanışmanın mutluluğunu, şu sözlerle dile getirdi:

“Bilgisayar almak için biriktirdiğim parayı, Suriye’de yaşayan Türkmen çocuklara bağışladım. Onlara yardım edebilmem beni çok mutlu etmişti. Bunun üzerine Sayın Başbakanımız, 23 Nisan kutlamaları için bizi Ankara’ya davet ettiler. Çok mutluyum, duyduğumda çok sevindim. Biraz da heyecanlıyım.”

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER