UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

VALİ OKUR KIŞLADAĞ ALTIN MADENİNDE İNCELEMELER YAPTIpost_views_covau Görüntüleme

kategorisinde, 01 Ocak 2016 - 0:50 tarihinde yayınlandı

Vali_Ahmet_Okur_Kisladag_Altin_Madeninde_incelemelerde_bulundu_57_89884

Vali Ahmet Okur, Uşak’ta Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye temsilcisi Tüprag Metal Madencilik firmasının işlettiği Avrupa’nın en büyük altın madenlerinden olan Kışladağ Altın Madeninde incelemelerde bulunarak üretim hakkında bilgi aldı.

Tüprag Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından karşılanan Vali Ahmet Okur’a ziyaretleri sırasında beş ilçe kaymakamı da eşlik etti.

İlk olarak maden hakkında brifing alan Vali Okur ve ilçe kaymakamları daha sonra maden sahasında incelemelerde bulundu.

Protokol üyelerine madendeki çalışmalar hakkında bilgi veren Tüprag Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, 2015 yılının son külçe altınının dökümünü Vali Ahmet Okur’un katılımları ile gerçekleştirdiklerini kaydetti.

9 yılda 73 ton altın ürettiklerini ifade eden Yılmaz, “Bugün 8447. altın külçemizin dökümünü yaptık. 2015 yılında ise 8.74 ton altın dökümü gerçekleştirdik. 2006 yılından buyana toplam 73 ton altın üretimi gerçekleştirerek, ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağladık” dedi.

Maden sahasındaki iş güvenliğinin önemine değinen Vali Ahmet Okur, “Madende yaptığımız incelemelerde iş güvenliğine önem verildiği, çevreye duyarlı ileri teknoloji kullanıldığı ifade edildi. Biz de bu konulardaki hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla birlikte 240 ton rezerve sahip bir işletme olarak altın madeni istihdam anlamında ilimize ve ilçelerimize ekonomik ve sosyal açıdan katkı sağlıyor” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER