UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

VALİ OKUR KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYORpost_views_covin Görüntüleme

kategorisinde, 16 Aralık 2015 - 17:56 tarihinde yayınlandı

VALİ

Vali Ahmet Okur köylere götürülen hizmetleri yerinde görmek ve vatandaşlarla bir araya gelmek üzere Uşak merkeze bağlı Alanyurt, Dışkaya, Ortabağ ve Çatalbayır köylerine ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Alanyurt Köyünü ziyaret eden Vali Okur, köy muhtarı İbrahim Damburacı ve köylüler tarafından karşılandı. Köy halkı ile sohbet eden Vali Okur, yapılan hizmetleri inceleyip varsa eksiklikleri yerinde görmek amacıyla bu köy gezilerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Köy okulunu da ziyaret eden Vali Okur öğretmen ve öğrenciler ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Alanyurt köyünden sonra sırasıyla Dışkaya, Ortabağ ve Çatalbayır köylerini de ziyaret eden Vali Okur köy halkı ile bir araya geldi. Vali Okur, göreve başladığı günden itibaren yaptığı incelemelerde köylerin temel ihtiyaçlarının önemli ölçüde temin edildiğini gördüğünü söyledi.

Yol, su, kanalizasyon gibi ana hizmet alanlarında hiçbir köyümüzde sıkıntımızın bulunmamasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Okur, “Devletimizin imkan ve hizmetlerini en iyi şekilde köylerde yaşayan vatandaşımıza da yansıtmak istiyoruz. Köylerimizde ortaya çıkan eksikliklerinin en kısa sürede giderilmesi ve yeni gelen taleplerin karşılanması hususunda gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

E-Vakıf adı verilen projesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini belirten Vali Okur, “E-Vakıf projesinin bir an önce kullanılabilir hale gelmesini istiyorum. Bu sistem ihtiyaç sahibi ailelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gelmeden başvuruda bulunmasına ve tüm işlemlerin elektronik ortamda takip edilebilmesine imkân sağlayacaktır. Bu sistemin faaliyete geçmesiyle vatandaşımız ilçeye yada ile gelmeden bulunduğu yerden başvurusunu yapacak; sisteme giren bilgilere ulaşan personellerimiz aldıkları bilgiler doğrultusunda başvuru sahiplerini ziyaret ederek durumlarını değerlendirecekler. Böylelikle mağduriyeti bulunan vatandaşımız başvurusunu kolaylıkla yapacak, şartları uygun ise ihtiyaçları en kısa sürede karşılanacaktır”dedi.

Ziyaret programında yer alan köylerde yaşayan bazı yaşlıları da evlerinde ziyaret eden Vali Okur, inceleme ve ziyaretlerini akşam saatlerinde tamamladı.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER