UŞAK 12°C
Yağışlı

VALİ AHMET OKUR KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYORpost_views_covmq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2016 - 7:44 tarihinde yayınlandı

WW7

Uşak Valisi Ahmet Okur haftalık olarak gerçekleştirdiği köy ziyaretleri kapsamında Çukurağıl, İlyaslı ve Eskisaray köylerini ziyaret etti.

İlk olarak Çukurağıl Köyünü ziyaret eden Vali Ahmet Okur, Muhtar Muhammed Bacak ve köy halkı tarafından karşılandı. Köy konağında Muhtar Muhammed Bacak ve köy halkı ile sohbet eden Vali Ahmet Okur, il genelinde köylerin su, kanalizasyon ve yol gibi temel problemlerinin çözüldüğünü ve önemli yatırımların gerçekleştirildiğini kaydetti.

Çukurağıl’ın ardından İlyaslı köyüne geçen Vali Okur, Muhtar Yaşar Gündüz ve köylüler tarafından karşılandı. Köy meydanında vatandaşlarla sohbet eden Vali Okur devletin vatandaş için sağladığı imkanların en iyi şekilde hizmet olarak yansıtmaya çalıştıklarını ifade ederek gerçekleştirilen yatırımların köylerin kalkınmasında önemli destek olduğunu ifade etti.

Vatandaşlarla sohbetin ardından İlyaslı köyünde Uşak İl Özel İdaresince yaptırılan çok amaçlı salon inşaatında incelemelerde bulunan Vali Okur, yetkililerden inşaat ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra İlyaslı İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Vali Okur, öğrencilerle sohbet edip öğretmenlerden okulların fiziki koşulları ve eğitim durumları ile ilgili bilgi aldı. Ziyaretin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Vali Okur daha sonra Eskisaray köyüne geçti.

Köy meydanında Muhtar Muhammed Sümbül ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Okur, köyde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Okur, köyde yaşayan Kore Gazisi Bekir Temel ile sohbet edip hatıralarını dinledi. Son olarak çok amaçlı salon inşaatı ve köyde bulunan gölet bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Okur ziyaret programını tamamladı.

Köylere gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Ahmet Okur’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş ve İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Emin Yağcı eşlik etti.

Vali_Okur_koy_ziyaretlerine_cukuragil_ilyasli_ve_Eskisaray_ile_devam_etti_103_325111 WW1 WW2 WW3 WW4 WW5 WW6 WW7 WW8 WW9

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER