UŞAK 10°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR: KÜÇÜKBAŞ DAMIZLIK TESİSİ AÇILIŞINA KATILDIpost_views_covcq Görüntüleme

kategorisinde, 05 Mayıs 2016 - 11:59 tarihinde yayınlandı

W1 W2 W3 W4 W5 W6

Eşme koyunu ve geleceğe yönelik planlamalar projesi kapsamında Kolonkaya Köyünde Küçükbaş Damızlık Test ve Ar-Ge Ünitesi açıldı.

Tesisin açılış törenine Vali Ahmet Okur, Ulubey Kaymakamı Ahmet Solmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, daire müdürleri ve üreticiler katıldı.

Proje ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Orhan Karaca, Eşme ilçesinde var olan önemli potansiyelin tüketici talepleri doğrultusunda etkin ıslah yapılması ile geliştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Prof. Karaca, proje ile yetiştiricilerin nitelikli damızlık ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında mevcut sorunların çözümüne yönelik yaklaşımlarının da ortaya konulmasının amaçlandığını kaydetti.

Eşme ilçesinin halkı ve coğrafi yapısıyla hayvansal üretim bakımından özel bir yer olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, “Hayvancılıkta, güzel bir ırkın ortaya çıkartılması için Ar-Ge çalışmalarında kullanılacak bu tesiste hem ilimiz hem de bölge üreticisine verimli ürünler zinciri meydana getireceğine inanıyorum. Emeğe geçenlere, projede yer alan hocalarımıza, TÜBİTAK ve Bakanlığımıza bu çalışmayı sahiplenmelerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından projeye destek veren üreticilere plaket takdim eden Vali Okur, daha sonra diğer katılımcılar ile birlikte tesisin açılışını gerçekleştirdi.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER