UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

VALİ OKUR MERKEZ KARLIK KÖYÜNÜ ZİYARETE ETTİpost_views_covmq Görüntüleme

kategorisinde, 16 Ekim 2015 - 19:19 tarihinde yayınlandı

QAQAQ QQ

Uşak İl Özel İdaresi ve Uşak Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Uşak’ta ilk kez köy yollarına sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirildi. Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ahmet Okur, Uşak’ta yoğun kullanımı olan köy yollarında her yıl sıcak asfalt ile kaplamayı hedeflediklerini söyledi.
Uşak’ta ilk kez Karlık köyünde gerçekleştirilen sıcak asfalt ile köyün İzmir – Ankara karayoluna bağlantısı olan 3,3 kilometrelik yolun sıcak asfalt ile kaplandığını belirten Vali Okur, “Yolun alt yapısı İl Özel İdaremiz tarafından tamamlandı. Asfaltlama çalışması da Belediyemizce gerçekleştiriliyor. Başlangıç olarak Karlık köyümüzü seçmemizin sebebi piknik alanından dolayı yoğun bir kullanım olmasıdır. Bundan sonraki süreçte her yıl yaklaşık 5 kilometre sıcak asfalt yapmayı planlıyoruz” dedi.
Köy yolunun 7 metre olarak genişletildiğini ifade eden Vali Okur, “Yol için 8 cm asfalt atıyoruz. Altyapı için 9000 ton filler malzeme ayrıca üstyapıda 304 ton asfalt ürünü kullanıldı. Yol yapım standartlarına uygun, kaliteli malzemelerle yapıma gerçekleştirilen yolun toplam maliyeti yaklaşık 600 bin TL.dir” dedi.
İncelemeleri sırasında Vali Ahmet Okur’a Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Necati Ceylan eşlik ederken, Vali Okur incelemelerinin sonunda personele baklava ikram etti.
Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Okur Karlık Köy Konağında vatandaşlarla bir araya geldi. Köye yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Vali Okur vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER