UŞAK 17°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR: ŞEHRİMİZİ 9. TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZpost_views_couwg Görüntüleme

kategorisinde, 11 Aralık 2015 - 11:31 tarihinde yayınlandı

jjjjjjjjjjjjj jkhhhnkö lkk lolknbhj Vali_Okur_Usak_ilimizi_9_Travel_Turkey_izmir_Fuarinda_en_iyi_sekilde_tanitmayi_hedefliyoruz_42_51952

Bu yıl 9. kez gerçekleştirilecek olan Travel Turkey İzmir, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın katıldığı törenle başladı.

Adana’nın partner il, Kosova’nın da partner ülke olduğu Travel Turkey İzmir, 400 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Fuar İzmir’de gerçekleştiriliyor. 20 bin metrekarelik alanda 30 bin ziyaretçi hedefleyen fuara bu sene 48 ülke katılıyor.

Travel Turkey İzmir 2015’in açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un yaptığı konuşmalar sonrasında açılış kurdelesi kesildi.

Bu yıl 9.su düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarında yer alan Uşak ili hazırlanan standında açılış programının ardından ziyaretçilerini ağırladı.

10 Aralık 2015 tarihinde açılan ve dört gün boyunca açık kalacak fuara Adana partner il Kosova da partner ülke olarak katıldı. Travel Turkey fuarı bu yıl hizmete giren Fuar İzmir’de gerçekleştirildi.

Açılış programının ardından ülke ve illerin standlarını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Uşak Valiliği olarak hazırlanan standı da ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ünal ve beraberindeki heyet Uşak ili standına gelişinde Vali Ahmet Okur tarafından karşılandı. Uşak ili standını ziyaret eden Bakan Ünal’a Vali Okur tarafından ilimiz hakkında bilgi verildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ı Uşak ili standında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, “Türkiye’nin en gelişmiş bölgelerinin başında gelen Ege Bölgemiz turizm açısından da her geçen yıl ilerleme kaydetmekte, gerek tesis yapımı, gerek yatak kapasitesi ile öne çıkan bölgemiz yurt içi ve yurt dışı fuarlarla en iyi şekilde tanıtılmaktadır. Turizm ticari boyutunun yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinin barış içinde yaşamalarına vesile olmaktadır. İlimiz de Ege Bölgesinin turizmdeki avantajından faydalanabilmesini arzu etmekteyiz. fuarlar vesilesiyle yerli ve yabancı ziyaretçilerimize kendimizi en iyi şekilde tanıtabilmenin, daha fazla yerli ve yabancı turist çekebilmenin gayreti içindeyiz. Bu yıl 9.su düzenlenen Travel Turkey Fuarından ilimizin tanıtımı açısından en iyi şekilde faydalanabilmeyi umuyoruz. Fuarda ilimizin en belirgin yönleriyle ön plana çıkması için çalışmalar yaptık, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İmkanı ve fırsatı olan tüm vatandaşlarımızı da dört gün sürecek ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak Travel Türkiye fuarına ve Uşak ili standına bekliyorum” dedi.

Stantta sergilenen deri, tekstil, gıda ürünleri, geri dönüşüm mamulleri gibi ürünlerin yanı sıra ilimizin tarihi, turistik, kültürel ve geleneksel yönlerini anlatan tanıtım materyalleriyle ziyaretçilere Uşak hakkında bilgiler sunuldu.

Vali Okur stantta bulunduğu sıralarda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile birlikte Adana Valisi, Mersin Valisi Nevşehir Valilerini, illerin belediye başkanları, ticaret odası başkanları ve Sağlık eski Bakanı Bülent Akarca’yı da ağırladı.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER