UŞAK 15°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR: UŞAK SANAYİSİ HERKESE İŞ VERECEK KAPASİTEDE352 Görüntüleme

kategorisinde, 21 Şubat 2017 - 14:00 tarihinde yayınlandı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Türkiye İş Kurumunun Operasyon Yararlanıcısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının sözleşme makamı olduğu Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin kapanışı düzenlenen programla gerçekleştirildi.
Ramada Otel’de yapılan programa Vali Ahmet Okur, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, kurum müdürleri, sanayici ve iş adamları ile akademisyenler katıldı.
Programda konuşan Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Üniversitesi olarak, Uşak ilinin kalkınması ve gelişimi için gerekli gayret ve çabayı gösterdiklerini belirterek, “İlkler şehri olarak bilinen ilimizde, bilim ve sanat adına birçok ilki başarmak için çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz. Yürütmekte olduğumuz “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi” ile ilimizde bulunana işsiz gençlerin iş sahibi olması ve kendi işini kurabilme imkanı verilmesi sağlanmaktadır. Gençlerimizin iş sahibi olmasının ötesinde, bir de ustalık hünerinin ortaya çıkarılması ve meslek edindirilmesi, projemizin önemli bir yanını da göstermektedir. İş kurma hayali ile fikrilerini gerçekleştirmek isteyen gençlerimize sunduğumuz imkan ile heyecanlarına ortak olabilmek, bizi hem mutlu hem de başarılı hissettirmiştir. Yeni bir iş kurmak demek, birkaç gencin de istihdamı demektir. Bu açıdan bakıldığında projemiz istihdam konusunda oldukça etkili olmuştur” dedi.
Projenin Uşak Üniversitesi ile Uşaklı iş dünyasının bir arada aynı amaca, aynı hedefe beraber yürümesi anlamında başarılı bir proje olduğunu dikkat çeken Vali Ahmet Okur konuşmasında şunları söyledi, “Projeden istifade eden gençlerimizin kendi meslek hayatlarında ve aile hayatlarında bunun faydalarını göreceğini ümit ediyorum. İlimizdeki işsizlik oranı yüzde 4,5-5 civarda. Bu birçok ilin arayıp da bulamadığı bir oran. Bizde aslında işsizlik yok. Uşak iş piyasası iş arayan herkese iş verecek kapasiteye sahip. İşadamlarımızla yaptığım görüşmelerde işadamlarımız özellikle vasıflı, kaliteli, istekli, çalıştığı yere faydalı olmak isteyen kişilere ihtiyaç duyduklarını söylüyorlar. Bu tarz projelerle iş dünyamıza daha vasıflı, daha kaliteli ve aranan eleman olacak nitelikte gençlerimizi yetiştirmeliyiz. Biz kamu kurumları olarak bu anlamda ilimizin ihtiyacını azami derecede karşılamaya yönelik her türlü gayretin içerisindeyiz. Bizim Uşak ile ilgili düşüncelerimiz var, ilimizin geleceğine dair vizyonumuz var. Bunların başında OSB’lerin genişlemesi geliyor. Bu genişleme iş potansiyeline farklı yelpazelerde çalışma alanları açacaktır. Projeye emek veren herkese teşekkür ediyor gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.
Vali Ahmet Okur, konuşmasının ardından projede emeği geçenlere teşekkür belgelerini takdim ederken, diğer katılımcılara sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.
 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER