UŞAK 12°C
Sisli

VALİ OKUR: UŞAK’IN TANITIMI İÇİN MEDYAYI İYİ KULLANACAĞIZ407 Görüntüleme

kategorisinde, 21 Ocak 2017 - 20:35 tarihinde yayınlandı
Vali Ahmet Okur Kanal 58 televizyonunda canlı yayınlanan Bakış Açısı programına konuk oldu. Kanal 58 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ile birlikte Nurcihan Bahtiyar’ın sunduğu programa katılan Vali Ahmet Okur Uşak ilinin kalkınma ve gelişmesi için her türlü mecranın en iyi şekilde kullanılacağını bunlar arasında yurt içi ve yurt dışındaki kitlelere ulaşmak için televizyonun da hala en iyi iletişim ve medya aracı olduğunu ifade etti.
Uşak Valiliği ana binasında Vali Ahmet Okur’un makamından canlı olarak gerçekleştirilen Bakış Açısı programında 58 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ile birlikte Nurcihan Bahtiyar’ın sorularını cevaplayan ve Uşak ilinin tarihini geçmişinden başlayıp günümüze kadar özetle anlatan Vali Okur Uşak ilinin gelecek projeksiyonuna ilişkin yaklaşımlarını da söyleme imkanı buldu.
Sıcak bir sohbet havasında devam eden program sırasında Vali Okur şunları söyledi: “Tarihi kökleri bilinenin ötesinde çok eskilere dayanan Uşak ilimiz, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte hem yerleşim hem de ticaretin tercih edilen merkezleri arasında yer almaya devam edecektir. Uşak’ı artık tescillenmiş yeni logosu ve yeni sloganı ‘Altın Şehir” ifadesiyle ön plana çıkaracağız. Uşak bu ifadeyi gerçekten hak eden bir şehir. Halısı, kilimi, tarhanası, derisi, seramiği, tarihi ve doğal güzellikleriyle her biri altın değerinde olan ilkler şehri Uşak’ı önümüzdeki günlerde her yönüyle tanıtmak üzere bir hamle başlattık. Fuarlarda, sosyal medyada, televizyonlarda fark edilebilirliğimizi en üst düzeyen çıkaracağız. Sanayide ilkler şehri olan ilimiz aynı şekilde tarım ve hayvancılıkta, kültür turizminde de çok ciddi bir potansiyele sahiptir. Üç organize sanayi bölgesine sahip ender illerden birisi olan Uşak’ta düşük işsizlik oranı, yaygın toplumsal refah istatistiklerde ilimizi hep yukarı sıralara taşımaktadır. Yaklaşık 227 milyon TL ihracat yapan Uşaklı sanayici ve işadamlarımızın da katkılarıyla Uşak ülkemizin hem ekonomik hem de sosyal kalkınmışlık düzeyinde 25. sırada bulunmaktadır.”
Adem Erdağı’nın eğitim ile ilgili sorularını da cevaplayan Vali Okur ilde uygulanan projelerle, UBAP ve Yenilikçi Lider Öğretmenler projesiyle Uşak’ın eğitimde örnek gösterilen iller arasına girdiğini, yurt genelinde yapılan merkezi sınavlarda elde edilen derecelerin bunun bir ispatı olduğunu belirtti.
Nurcihan Bahtiyar’ın sosyal yardımlaşma konusunda da ilklerin yaşandığı Uşak ilinde uygulamaya konulan e-vakıf projesi hakkındaki soruları cevaplayan Vali Okur “İhtiyaç sahibi kişi veya ailelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gelmeden başvuruda bulunmasına ve tüm işlemlerin elektronik ortamda takip edilmesine imkân sağladık. Buna göre, ihtiyaç sahipleri elektronik ortamda bize ulaşmasının ardından personellerimiz aldıkları bilgiler doğrultusunda onları ziyaret ederek ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayacaklardır. 1 yıl içinde yaklaşık 20 bin başvuru sisteme kaydedilmiş ve bu başvurulara işlem yapılmıştır” dedi.
Vali Okur sosyal medyanın da etkin bir şekilde kullanıldığını Uşak’ın gelişen ve değişen yüzünün, tarihi, doğal güzelliklerinin ön plana çıkması için televizyon imkanının da zaman zaman kullanılmasının faydalı olacağını belirttiği konuşmasına şöyle devam etti: “İlimizde keşfedilmeye değer tarihi ve doğal pek çok güzellik var. Havaalanımız, önümüzdeki yıllarda hizmete girecek yüksek hızlı tren hattı ve İzmir Ankara karayolu üzeride bulunması ilimize erişim ve ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Şehrimizde barındırdığımız tüm bu kıymetleri insanlarımız görsünler, Uşak ilimize gelsinler istiyoruz. Hazırladığımız belgesel ile bu yönde önemli bir tanıtım boşluğunu dolduracağımızı düşünüyorum. Büyük Uşak Kanyonları barındırdığı doğal güzellikler ve tarihi zenginlikleriyle başlı başına bir turizm zenginliği. Taşyaran Vadimiz, Cam Terasımız, Cılandıras Köprümüz, önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan ve dünden bugüne Uşak’ın tarihi ve kültürel zenginliğini yansıtacak olan Arkeoloji Müzemiz yerli ve yabancı turisti Uşak’a çekecektir. Bu çerçevede medya unsurlarının başta tv olmak üzere etkin bir şekilde kullanımı önem taşımaktadır. Bakış Açışı programında bizleri konuk eden Kanal 58 televizyonu yönetim kurulu başkanı Adem Erdağı ve Nurcihan Bahtiyar’a teşekkür ediyorum. Bizleri izleyen Kanal 58 izleyenlerine de selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER