UŞAK 12°C
Sisli

VALİ OKUR: UŞAK’LI SANAYİCİ İSTİHDAMIN ARTIRILMASI İÇİN ELİNDEN GELEN DESTEĞİ VERECEKTİR357 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Mart 2017 - 13:47 tarihinde yayınlandı
Vali Ahmet Okur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Uşak Ticaret Borsası ile devam etti.
Daha önce Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ve Uşak Organize Sanayi Bölgesinde (UOSB) sanayici ve iş adamları ile buluşan Vali Okur, bugün ise Uşak Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.
“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programıyla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Vali Okur, Uşak’ın farklı sektörlerde olsa da güçlü olan sanayi potansiyelini istihdamın artırılması yönünde değerlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Vali Okur konuşmasına şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrıları doğrultusunda işsizliğin azaltılması istihdamın artırılması hedefine yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun Konya’da başlatmış olduğu ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı çerçevesinde biz de kendi İlimizde sanayici ve iş adamları ile bir araya gelerek neler yapabileceğimizi ve bu seferberliğe en iyi şekilde nasıl katkı sağlayacağımızı değerlendiriyoruz. İnanıyorum ki Uşaklı sanayicilerimiz istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılmasında ellerinden gelen desteği vereceklerdir. Biz kamu kurumları olarak bu anlamda gerçekleştirilecek her türlü gayretin içerisinde ve sanayicimizin yanındayız.”
Konuşmasının ardından Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ile görüş alışverişinde bulunan Vali Okur, daha sonra Karma Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Pul-Tech FRP üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Firma sahibi Mehmet Çakın’dan üretimle ilgili bilgi alan Vali Ahmet Okur Uşak’taki sanayicilerimiz sadece tekstil ve deri üzerinde değil, geri dönüşüm ve diğer sektörlerde de öncü yatırımlar gerçekleştirme konusunda önemli bir girişimci ruha sahip olduğunu ifade etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER