UŞAK 17°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR VERGİ HAFTASI NEDENİYLE DEFTERDARI MAKAMINDA KABUL ETTİpost_views_covae Görüntüleme

kategorisinde, 22 Şubat 2016 - 17:01 tarihinde yayınlandı

21

Bu yıl 27.si düzenlenen Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Ahmet Okur Defterdarlık heyetini makamında kabul etti. Defterdar İhsan Özbay’ın başkanlık ettiği heyet Vali Ahmet Okur’a hafta nedeniyle hazırlanan kokartı ve çiçeği takdim etti.

Defterdar İhsan Özbay, Vergi Haftası nedeniyle toplumda vergi bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen etkinlikler hakkında Vali Okur’a bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve vergi konusunun önemine değinen Vali Ahmet Okur, “Devletin kamuya ilişkin hizmetleri en iyi şekilde yerine getirebilmesi için, mutlaka finansal ve mali bir güce sahip olması gerekiyor. İnsanların bir arada toplu olarak yaşamalarının tabii bir sonucu olarak genel düzenlemeler yapan, kurallar koyan devlet ortak giderlerin ve bazı kamu hizmetlerinin karşılanmasında ihtiyaç duyduğu kaynağın bir kısmını vergiyle elde edilen gelirlerden karşılıyor. Bu gelirin düzenli bir şekilde sağlanabilmesi için de adil bir vergi sisteminin yanı sıra güçlü bir vergi toplama mekanizmasının oluşturulması, toplanan vergilerin amacına hizmet ettiğine ilişkin somut çıktıların alınması ve Devlet tarafından vergi ile finanse edilmiş hizmetlerin vatandaşa sunulması gerekiyor. Devletimizin ve hükümetimizin son yıllarda ürettiği vatandaş odaklı ve kaliteli hizmetler öz kaynakların yanı sıra hoşnutlukla ödenebilen vergilerle finanse edilmektedir” dedi.

Vali Ahmet Okur konuşmasının sonunda tüm defterdarlık çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER