UŞAK 10°C
Çok Bulutlu

VALİ OKUR: YATIRIMLAR KÖYLERDEN GELEN TALEPLERE GÖRE OLACAKpost_views_couzq Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ekim 2015 - 14:07 tarihinde yayınlandı

vali1

Vali Ahmet Okur ilçe ziyaretlerine Ulubey ve Eşme ilçeleri ile başladı. İlk olarak Ulubey İlçesini ziyaret eden Vali Okur, Kaymakam Ahmet Solmaz ve daire amirleri tarafından karşılandı.
Kaymakam Solmaz’dan ilçe ilgili bilgi alan Vali Okur, daha sonra Belediye Başkanı Ali Rıza Ada’yı ziyaret etti. Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından vatandaşlarla sohbet eden Vali Okur, Ümmü Baykan Anadolu İmam hatip Lisesi ve pansiyon inşaatında incelemelerde bulundu.
Ulubey ilçesi temaslarında son olarak mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Okur, İlçe ve köylere yapılacak yatırımlar ile ilgili talep ve istekleri öğrenmek amacıyla ziyaret ve toplantıları gerçekleştirdiğini belirterek, “Göreve başladığım günden itibaren yaptığım incelemelerimde köylerimizin temel ihtiyaçlarının önemli ölçüde temin edildiğini gördüm. Ana hizmet alanında hiçbir köyümüzde sıkıntımızın olmaması memnuniyet verici. Devletimizin hizmetlerini en iyi şekilde vatandaşımıza yansıtmak istiyoruz” dedi.
Bundan sonraki süreçte köylülerden gelecek talepler doğrultusunda yatırım çalışmalarını gerçekleştireceklerini ifade eden Vali Okur, “Artık ilimizde farklı hedefler koymalıyız. Bundan sonraki süreçte köylülerimiz ne istiyor ona bakacağız. Bizim yatırımlarımız değil köylülerden gelecek taleplere göre köylümüzün gelir düzeyini arttırıcı çalışmaları teşvik etmeyi hedefliyoruz. Uşak’ta hayvancılık konusunda kaliteli bir yapı var ama yeterli olduğunu düşünmüyorum. İlimizde minimum 400 başlıklı tesisler kurmamız gerekiyor. Daha az sayıdaki hayvancılık tesisleri bize yetmeyecek. Gelecek dönemde bizden istenilen şeyleri yapacağız, hangi köyümüz ne istiyor, neyin eksik olduğunu söylüyor, yatırımlarımızı ona göre gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Toplantının ardından Eşme İlçesine geçen Vali Okur, Kaymakam Ozan Gazel ve daire amirleri tarafından karşılandı. Kaymakam Gazel’den ilçe ile ilgili brifing alan Vali Okur, daha sonra Belediye Başkanlığına geçti.
Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’i ziyaret eden Vali Okur, Belediye tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi aldı. Belediye ziyaretinin ardından Kültür Merkezinde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Okur, yaşanan sıkıntıları ve talepleri dinledi.
Akşam saatlerinde ziyaretlerini tamamlayan Vali Ahmet Okur’a ziyaretleri sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Servet Ecemiş ve İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Emin Yağcı eşlik etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER