UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

VALİ OKUR’DAN DİYARBAKIR SALDIRISINA SERT AÇIKLAMApost_views_couyu Görüntüleme

kategorisinde, 29 Kasım 2015 - 12:31 tarihinde yayınlandı

 

VAKİ

Uşak Valisi Ahmet Okur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, 2 polisimizin şehit olduğu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldüğü sadırının suçunu devletin üstüne atmaya çalışanlara sert tepki gösterdi.

İki polisimizin şehit olduğu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin de öldüğü saldırı sonrasında, suçu devletin üzerine atmaya çalışanlara Uşak Vali’si Ahmet Okur Twitter hesabından tepki gösterdi.

İki polisimizin şehit olduğu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldüğü saldırı hakkında Vali Ahmet Okur’un Twitter’dan yaptığı değerlendirme şöyle;

“Tahir Elçi’nin katledilmesi hadisesi hem bir ibret hem de umum millete bir ders niteliğindedir. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Tahir Elçi’ye ve şehit polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tetikçileri ve perde gerisinde olanları Rabbim kahreylesin.

Allah’ın inayeti ve muhafazası bu milletin ve memleketin üzerinde inşallah, tedbir ve teyakkuz halini arttırmalı ve detaylı düşünmeliyiz.

Hadisenin gece meydana gelme ihtimalini değerlendirdiğimde tüylerim diken diken oluyor. Şehit olan polislerimize ve olayın basın önünde adeta canlı yayımlanmış olmasına rağmen olayı saptırmaya ve devlet üzerine yıkmaya çalışanlar midemi bulandırıyor.

Aksi durumda Diyarbakır’da ve ülke genelinde yaşatılacak tahrik ve provokasyonları hesap verilecek demeçleri hesap edemiyorum.

Terörün her adımına ve türüne lanet. Ecel birdir ve değişmez, ancak yine de programı tertip edenler ve son dönemin yaşananları incelenmeli” diyerek iki polisimizin şehit edilmesine ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine tepkisini belirtti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER