UŞAK 21°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler
  • 16:48

VALİ OKURUN EŞİ 7 AYDA 100 EVİ ZİYARET ETTİpost_views_covru Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2016 - 8:52 tarihinde yayınlandı

Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_1266 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12661 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12662 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12663 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12665 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12666 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12667 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12668 Vali_Ahmet_Okurun_esi_Hatice_Nur_Okur_ev_ziyaretlerine_devam_ediyor_137_12669

Uşak Valisi Ahmet Okur’un eşi Hatice Nur Okur yedi ayda il merkezi ve ilçelerinde şehit, gazi ve ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinleyip çözüm yolları hakkında görüşmelerde bulundu.

Bayan Okur, yedi aylık süre zarfından aralarında ekonomik durumları kötü, yardıma muhtaç, kimsesiz ve yaşlılar ile birlikte dul ve yetimler, şehit yakınları ve gazileri ailelerinin de bulunduğu 100 evi ziyaret ettiklerini, ziyaretlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini kaydetti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı uzmanlarınca gerçekleştirilen taramalarda belirlenen aileleri evlerinde ziyaret etmesinin amacının sıkıntıları yerinde görmek ve kalıcı çözümler üretmek olduğunu ifade eden Bayan Okur, zaman zaman yaşlılar, engelliler ile şehit ve gazi ailelerini valilik konutunda ağırladığını ifade etti.

Ziyaret ettiği evlerde gördüğü sıcak karşılama, samimiyet ve içtenlikten duyduğu mutluluğu ifade eden Bayan Okur, “Ziyaret ettiğim ailelerin imkanları ne olursa olsun göstermiş olduğu misafirperverlik, Anadolu insanın kültürünü her türlü imkansızlıklara rağmen yaşattığının göstergesidir. Ziyaretlerimizde ihtiyaç sahibi ailelerimizin ev ihtiyaçlarının giderilmesi ve tamiratların sağlanması ile gıda ve giyim yardımı, istihdam ya da emekli edilme, eğitim, sağlık ve yardım desteği sağlanması gibi konularda yardımcı oluyoruz.  Ancak tüm imkansızlıklar içerisinde olmalarına rağmen bu güne kadar hiç bir yardım kuruluşuna başvurmamış kişilerle karşılaşıyoruz. İnsanlarımızın bu mahcubiyeti bizleri derinden etkiliyor. Umut ediyorum ki gelişen ve kalkınan ülkemizde her geçen gün insanlarımızın refah seviyesi yükselecek, sosyal devlet anlayışımızla kimse sahipsiz kalmayacaktır” dedi.

Yoğun programlarına rağmen zaman zaman eşi Hatice Nur Okur’a ziyaretlerinde eşlik ettiğini ifade eden Vali Ahmet Okur, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde e-vakıfla yeni bir sayfa açtık. E-Vakıf üzerinden yapılan başvuruların ardından uzmanlarımızın yerinde yaptığı incelemeler sonrası gerçek ihtiyaç sahibi kişiler mahcup olmadan hak ettiği desteği almaktadır. Vatandaşımızın insanlık onuruna yakışacak şekilde yaşaması için devletimizin sosyal devlet anlayışını en iyi şekilde yansıtarak sağlamak istiyoruz. Yoğun çalışma ve görüşme programlarım nedeniyle gerçekleştiremediğim ziyaretleri eşim gerçekleştiriyor. Kendisi bana bu konuda önemli destek vermektedir. İhtiyaç sahibi kadınlar benim yanımda sıkıntılarını anlatamayabiliyor, bu nedenle eşimin ziyaretleri çok faydalı ve yapıcı oluyor” diye konuştu.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER