UŞAK 10°C
Az Bulutlu

VALİ OKUR’UN POLİS TEŞKİLATININ 171. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJIpost_views_couvx Görüntüleme

kategorisinde, 06 Nisan 2016 - 19:50 tarihinde yayınlandı

vaa

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bu yana 171 yıldır kesintisiz bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli temel görevleri üstün bir başarıyla yerine getirmektedir.

Türk toplumunun inançlarından kaynaklanan doğruluk, dürüstlük ve yardım severlik gibi meziyetler polisimizin görev yapmasını kolaylaştıran önemli vasıflar arasında yer almaktadır. Polis-vatandaş işbirliği sonucu, karşılıklı oluşan güven ve destek her geçen gün pekişerek artmaktadır.

Gücünü kanunlardan alan, yüksek eğitim, disiplin ve donanıma sahip Türk Polisi, hukuk kuralları çerçevesinde görevini her zaman fedakârca yapmakta; toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmaktadır. Polis kanunlara uyan, toplumun nizam ve intizamını bozmayan, dürüst ve iyi vatandaşa güven verirken; toplumdaki huzur ve güveni sarsmaya çalışanları da adalete teslim etmektedir.

Polis teşkilatımız ülkemizde vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen, kutsal bayrağımıza ve vatanımızın bütünlüğüne kast eden terörist unsurlara karşı dün olduğu gibi bugün de haddini bildirmekte, kararlı mücadelesini sürdürmektedir.

Yılın her günü 24 saat büyük bir özveri ve fedakârlıkla yürütülen emniyet hizmetlerinde görev alan polisimiz bu kutsal vazifesini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde hiç çekinmeden canını feda etmektedir.

Bu vesileyle, vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bununla birlikte hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine ilke edinen Türk Polis Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü kutluyor, polis teşkilatımızın şehitlerini rahmetle, gazilerini de minnetle yad ediyorum. Yıllarını bu mesleğe vermiş emekli polislerimize sağlıklı uzun ömürler; görevleri başında bulunan polislerimize de üstün başarılar diliyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER