UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

VALİ: PARK KANYON BÖLGE TURİZMİNİN GÖZ BEBEĞİ OLMAYA ADAY BİR PROJEDİRpost_views_covdq Görüntüleme

kategorisinde, 20 Mart 2015 - 15:39 tarihinde yayınlandı

KANYON

Ulubey Kanyonlarında inşaatına 2014 yılı sonunda başlanan ve inşasına hızla devam edilen cam teras projesinde incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz projenin tamamlanması ile birlikte sadece Uşak turizmine değil, tüm bölge ve Türkiye turizmine katkı sağlanacağını kaydetti.

Yatırımların yerinde incelenmesi ve sorunların tespiti için ilçe ve köy gezilerine devam eden Vali Seddar Yavuz, Ulubey ilçesine gerçekleştirdiği gezide Park Kanyon Projesi, Anadolu Lisesi Pansiyon inşaatı ve Ulubey Anaokulunda incelmelerde bulunarak yetkililerden çalışmaların son durumu  hakkında bilgi aldı.

Park Kanyon Projesine özel bir önem verdiklerini belirten Vali Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti doğru yönetilmesiyle son yıllarda büyük bir hamle ile vatandaşı için daha iyi daha kaliteli hizmet üretir hale geldi. Eğitim sağlık çevre turizm gibi konularda önemli bir değişim ve dönüşüm başladı. Artık Türkiye’de iyi bir fikriniz iyi bir projeniz varsa, kaynaksızlık diye bir şey yok. projelerimiz destekleniyor, yerel, bölgesel kaynaklarla çok iyi bir finans altyapısına kavuştuk. Herşeyi genel bütçeden beklememek lazım. Ülkemize önemli bir girdi sağlayan turizm sektörümüz açısından ilimizin durumunu çok iyi değerlendirmek, avantajlı olduğumuz yönleri ön plana çıkararak iyi bir tanıtım hamlesi yapmamız lazım” dedi.

Ulubey ilçemizde Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan ve tabiat parkı ilan edilen kanyonların turizmde daha fazla ziyaret çekecek bir merkez haline gelmesi için bu projenin önemli bir başlangıç olduğunu ifade eden Vali Yavuz “Kanyonlarımıza gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerimize en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için gerekli hazırlıkları sürdürüyoruz. Ulubey ilçemiz inşallah ilimizin turizme açılan bir penceresi olacaktır” dedi.

Park Kanyon Projesinde inşaat alanında yaptığı incelemenin ardından Ulubey Anaokulunu ziyaret eden Vali Yavuz, çocuklara oyuncak hediye etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Anaokulunda incelemelerde bulunan Vali Yavuz okulun fiziki koşullarını beğendiğini belirterek okuldaki çalışmalar hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Ziyaretin ardından anaokulu bahçesinde eşi Selda Yavuz ile birlikte fidan diken Vali Yavuz, daha sonra inşaatı devam eden Anadolu Lisesi Pansiyonunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

İncelemeleri sırasında Vali Seddar Yavuz’a Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu ve daire müdürleri eşlik etti.

İncelemeleri sırasında Vali Seddar Yavuz’a Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu ve daire müdürleri eşlik etti.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER